Пекін зробив ще один крок до повної анексії Гонконгу

Пекін зробив ще один крок до повної анексії Гонконгу

19:38 Березень 12, 2021

Політика 2678 3 хвилини

Magyar

У день закриття щорічної сесії Всекитайських зборів народних представників у четвер, парламент Китаю схвалив проєкт про реформу виборчої системи в Гонконзі.

Повідомляється, що 2895 депутатів підтримали “проєкт удосконалення виборчої системи” у Гонконзі, проти не проголосував ніхто, один делегат зборів утримався. Поправка, на думку китайської сторони, закриє прогалини у виборчій системі Гонконгу, “тим самим забезпечивши розвиток та стабільність міста з особливим статусом”.

За словами фахівців, зміна виборчого законодавства покликана, серед іншого, надати Пекіну право ветувати кандидатів, які висуваються на виборах у Гонконзі. У Пекіні ж стверджують, що ця реформа повинна сприяти тому, аби Гонконгом “керували патріоти”.

Згідно з цією поправкою, комітет, переважно пропекінський, – який також обирав би губернатора Гонконгу, – матиме право обирати деяких міських законодавців і братиме безпосередню участь у висуненні членів Законодавчої ради Гонконгу. Комітет, який наразі налічує 1200 членів, у результаті заходів, згаданих як реформа, розшириться до 1500, тоді як штат членів Законодавчої ради із 70 осіб буде збільшений до 90 членів.

За чинною виборчою системою, половина членів Законодавчої ради обирається безпосередньо виборцями Гонконгу, тоді як інших 35 членів обирають професійні або інші групи інтересів. Деякі спостерігачі кажуть: після “реформ” є побоювання, що опозиційні кандидати не отримають шансу взяти участь у виборах.

З китайської сторони закон про національну безпеку, прийнятий законодавчим органом Китаю на щорічному пленарному засіданні в червні минулого року у відповідь на місячну хвилю антиурядових протестів у місті в 2019 році, також був виправданий головним чином відновленням стабільності в Гонконзі.

Правозахисники та активісти вважають: влада КНР використовує цей закон про нацбезпеку для придушення демократичного руху в Гонконзі, що ознаменує кінець дії принципу “одна країна – дві системи”, якому в Китаї слідували з часу набуття суверенітету над автономією в 1997 році.

Уперше цього року Гонконг був виключений зі списку індексу економічної свободи за версією Вашингтонського аналітичного центру Heritage Foundation, в якому він лідирував протягом 25 років.

Джерело: kitekinto.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня