Федерації журналістів Європи та світу засудили заборону трьох опозиційних телеканалів в Україні

Федерації журналістів Європи та світу засудили заборону трьох опозиційних телеканалів в Україні

08:49 Лютий 4, 2021

Політика 2669 4 хвилини

Magyar

Міжнародна та Європейська федерації журналістів (IFJ та EFJ) відреагували на ситуацію із забороною мовлення телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZіK. Обидві організації засудили заборону на роботу цих ЗМІ.

У розпорядженні “Страни” виявився текст спільної заяви федерацій.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів назвали рішення президента Володимира Зеленського “позасудовою і політично мотивованою забороною і кричущим нападом на свободу преси, який необхідно терміново скасувати”.

На думку критиків, заборона влади поставила під загрозу позбавлення роботи близько 1500 осіб, які працюють у телекомпаніях.

Офіційного обґрунтування заборони не було. Лише в Twitter президент Зеленський заявив, що Україна підтримує свободу слова, але не “пропаганду, що фінансується агресорами”.

Заборонні заходи передбачають блокування активів мовників, заборону на використання радіочастот в Україні та заборону на здійснення фінансових операцій усередині країни.

Раніше уряд України звинувачував трьох постраждалих мовників у тому, що вони перебувають під “зловмисним російським впливом” і загрожують інформаційній безпеці України.

У заяві Національної спілки журналістів України (НСЖУ) йдеться, що “позбавлення громадян України доступу до ЗМІ без попереднього суду і заборона сотням журналістів і засобів масової інформації їхнього права на роботу є посяганням на свободу слова”, і наголошується, що “політична приналежність власників українських ЗМІ, зареєстрованих в Україні, не є злочином”.

Незалежна профспілка ЗМІ України (IMTUU) закликала уряд розробити чітку правову основу “для поділу пропагандистських ресурсів і ЗМІ” і заявила, що таке політично мотивоване рішення може прокласти шлях до диктатури й підірвати демократію.

“Ви не можете боротися зі своїм найзлішим і підступним противником, вдаючись до його методів”, – заявили в профспілці.

Генеральний секретар IFJ Ентоні Белланжер сказав: “Ця довільна і політично мотивована заборона є неприйнятною в умовах демократії. Заборона ставить під загрозу роботу сотень працівників ЗМІ, які не мають жодного відношення до політичної приналежності своїх власників ЗМІ. IFJ закликає українську владу зняти заборону й поважати свободу інформації та слова”.

Генеральний секретар EFJ Рікардо Гутьєррес додав: “Заборона трансляцій – одна з найбільш крайніх форм обмеження свободи ЗМІ. Ці заборони слід застосовувати тільки в дуже виняткових обставинах. Держави зобов’язуються гарантувати ефективний плюралізм ЗМІ. Порядок ліцензування повинен забезпечувати достатні гарантії проти свавілля, в тому числі належне обґрунтування владою своїх рішень щодо відмови в ліцензії на мовлення. Здається очевидним, що президентська заборона зовсім не відповідає міжнародним правовим стандартам щодо свободи слова і мовних ЗМІ”.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня