Виробництво зброї: у Лондоні відбулась зустріч Зеленського, Стармера та Рютте

Виробництво зброї: у Лондоні відбулась зустріч Зеленського, Стармера та Рютте

09:14 Березень 18, 2026

Політика 401 2 хвилини

Magyar

Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Лондоні з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. 

Як ідеться на сайті глави держави, ключовою метою переговорів у тристоронньому форматі стала координація зусиль для зміцнення обороноздатності України та безпеки всієї Європи.

Однією з головних тем обговорення був розвиток спільного виробництва озброєння. 

Лідери домовилися посилювати взаємодію в оборонно-промисловій галузі, щоб забезпечити українську армію та європейських союзників необхідними ресурсами. Особливу увагу приділили питанню протиповітряної оборони. Зокрема, йшлося про термінове постачання ракет для систем ППО та наповнення фінансової програми PURL новими внесками для зміцнення українського неба.

Окремим блоком переговорів стала ситуація навколо війни в Ірані та її прямий вплив на європейську безпеку. Зеленський, Стармер і Рютте проаналізували ризики, які несе цей конфлікт для стабільності регіону. Британський прем’єр та очільник Альянсу запевнили, що попри нові глобальні виклики, увага світу залишатиметься сфокусованою на підтримці України та досягненні справедливого миру.

Учасники зустрічі також наголосили на важливості якнайшвидшого виконання рішень, які партнери ухвалили під час останнього засідання у форматі «Рамштайн».

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня