Посол Ізраїлю розповів, які плани країна має на Газу
Ізраїльська держава не збирається повністю окуповувати сектор Газа. Разом із тим, для Тель-Авіва залишається неприйнятною влада організації ХАМАС.

Про це надзвичайний і повноважний посол Ізраїля в Україні Міхаель Бродський.
За словами Бродського, взяти під контроль Газу не так просто. Сектор Газа — один з найгустонаселеніших районів світу з дуже щільною міською забудовою та великою щільністю населення, де практично неможливо відокремити терористів від мирних жителів. Саме тому ЦАХАЛ за два роки війни так і не зміг повністю захопити цю територію.
Втім, насправді цілі Ізраїля в Газі інші, зазначає дипломат. І в цей перелік точно не входить окупація сектора.
«Досі в руках ХАМАС знаходяться кілька десятків ізраїльських заручників. На жаль, не всі з них залишилися живі. Це одна з наших основних цілей — звільнити ізраїльських заручників, всіх до єдиного. Друга мета — знищити владу ХАМАС та інфраструктуру терору в секторі Газа… Ми не готові миритися з владою ХАМАС. Хто буде контролювати сектор Газа? На це питання поки що немає відповіді, є різні варіанти. Але Ізраїль проводить цю операцію не для того, щоб залишитися і контролювати сектор Газа… Ми проводимо цю операцію для того, щоб досягти своїх цілей і потім передати контроль над сектором Газа тим політичним силам, які будуть готові жити в мирі з Ізраїлем», — сказав Міхаель Бродський.
Дипломат додав: головна мета Тель-Авіву — аби до влади в Газі прийшли «прагматичні сили», які будуть мирно співіснувати з Ізраїлем. Поки ж цього немає, і тому говорити про майбутнє палестинської держави зарано.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися