У США кажуть, що попередили Катар про удар Ізраїлю по ватажках ХАМАС

У США кажуть, що попередили Катар про удар Ізраїлю по ватажках ХАМАС

09:48 Вересень 10, 2025

Політика 878 2 хвилини

Речниця Білого дому Керолайн Левітт сказала, що президент США Дональд Трамп висловив стурбованість після удару Ізраїлю по керівництву ХАМАС у столиці Катару Досі.

Про це повідомляє Reuters.

За словами Левітт, у вівторок вранці американські військові поінформували адміністрацію Трампа про те, що Ізраїль збирається завдати удару по Катару.

“Односторонні бомбардування Катару – суверенної держави і близького союзника Сполучених Штатів, який дуже наполегливо працює, сміливо ризикуючи разом з нами, щоб домогтися миру, – не сприяють досягненню цілей Ізраїлю чи Америки”, – сказала вона.

Водночас речниця Білого дому додала, що “ліквідація ХАМАС, який наживається на стражданнях жителів Гази, є гідною метою”.

“Президент Трамп негайно доручив спеціальному посланнику Віткоффу поінформувати катарську сторону про майбутній удар, що той і зробив”, – розповіла Левітт.

За її словами, після удару Трамп поговорив як з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу, так і з еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль-Тані та запевнив його, що “таке більше не повториться на їхній території”.

Сполучені Штати вважають Катар надійним союзником у Перській затоці і покладаються на катарців як посередників у переговорах, спрямованих на досягнення перемир’я у війні в Газі.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня