Представники білоруської опозиції отримали премію Сахарова в Брюсселі
Премію Сахарова за свободу думки вручили членам демократичної опозиції Білорусі, серед яких колишня кандидатка на посаду Президента Світлана Тихановська, у Європарламенті під час пленарного засідання законодавчого органу в Брюсселі в середу.
У своєму виступі Тихановська заявила, що всі білоруси, які беруть участь у мирних демонстраціях проти насильства і беззаконня, – герої. «Кожен з них – приклад мужності, співчуття та гідності. Без вільної Білорусі Європа не може бути повністю вільною», – сказала вона. Тихановська нагадала, що білоруси щотижня виходять на вулиці з часу проведення президентських виборів 9 серпня. Вони протестують за своє майбутнє та відстоюють свободу і гідність своєї країни та європейців, додала білоруський політик.
Голова Європарламенту Давід Сассолі заявив, весь світ усвідомлює те, що відбувається в Білорусі. «Ми бачимо їхню мужність. Бачимо їхні страждання. Бачимо побиття. Бачимо вбивства. Їхні прагнення та рішучість жити в демократичній країні слугує прикладом для всіх», – сказав він. «Білоруська опозиція виступила проти набагато сильнішого за себе противника», – додав Сассолі.
Демократичну опозицію в Білорусі, окрім лідера Світлани Тихановської, представляє Координаційна рада, яка була створена кількома іншими політичними та цивільними особами.
У Білорусі тривають акції протесту проти Олександра Лукашенка, який очолював країну протягом 26 років, який, за офіційними результатами, отримав 80,1 відсотка голосів на президентських виборах 9 серпня. Білоруська опозиція заявляє, що голосування було нечесним, його результатів не визнає і міжнародна спільнота. Під час демонстрацій у країні кілька осіб загинули, отримали поранення, тисячі затримано. Опонент Лукашенка на виборах – Світлана Тихановська втекла до Литви.
Серед цьогорічних номінантів на премію Сахарова був Мікаель Муса Наджуб, архієпископ м. Мосул, який прибув до притулку християн-біженців у Курдистан, коли терористична організація «Ісламська держава» окупувала Мосул у серпні 2014 року. А також гондураська група екологічних активістів «Гуапінол», членів якої ув’язнили за організацію мирного протесту проти гірничодобувної компанії.
Премія Сахарова присуджується щороку з 1988 року тим, хто докладає значних зусиль і приносить великі жертви в боротьбі за права людини, свободу думки та демократію. Премію, названу на честь російського фізика, лауреата Нобелівської премії миру Андрія Сахарова, можуть висувати парламентські фракції або щонайменше 40 депутатів. Грошовий розмір премії становить 50 тисяч євро.
MTI/mandiner.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися