
Після чехів французи та італійці також категорично відмовилися платити за американську зброю
Франція та Італія також не беруть участі в американо-натовському плані щодо фінансування американських озброєнь для України, повідомляють різні ЗМІ з посиланням на урядові джерела.

Хоча Франція давно підтримує Україну, вона не бере участі в закупівлі американських озброєнь. Частково через стан бюджету, а частково через те, що французький президент Еммануель Макрон хоче зміцнити європейську військову промисловість, тому підтримує закупівлю європейських озброєнь. За підсумками огляду Kyiv Independent, Італія також займає подібну позицію, тому відмовилася від безпосередньої закупівлі американських озброєнь, зокрема, через фіскальні обмеження. Однак, крім того, Рим підтримує використання інших технологій, наприклад, системи протиповітряної оборони SAMP/T, яку Україна вже отримувала раніше.
Хоча бюджети двох європейських країн дійсно перебувають у скрутному становищі, важливу роль у цьому питанні може відігравати й те, що головним європейським конкурентом таких бажаних українцями систем протиповітряної оборони Patriot є спільна французько-італійська розробка SAMP/T.
Як підкреслили представники італійського міністерства оборони, вони не беруть участі в ініціативі, оголошеній у понеділок Дональдом Трампом і Марком Рютте, не тому, що не підтримують Україну, а щоб привернути увагу до альтернатив американській зброї. Водночас Італія готова співпрацювати в постачанні Україні американських озброєнь, надаючи логістичну підтримку, і не відмовляється від можливості сприяти допомозі Києву.
Учора прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що його країна не братиме участі в закупівлі американських озброєнь для України через НАТО. За словами глави уряду, Прага, як і раніше, віддана підтримці України, але має намір робити це іншими засобами, наприклад, здійснюючи закупівлю боєприпасів та завдяки проєктам, що вже реалізуються.
Коментуючи американо-натовський план, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що закупівлю озброєння для України слід фінансувати за рахунок заморожених у Європі російських активів. Під час оголошення Трампа Рютте наголосив на відданості Німеччини. Це підтвердив і німецький канцлер Фрідріх Мерц, який вважає, що план відповідає інтересам Європи та допоможе змусити росію піти на мир.
Ініціативу підтримують і такі європейські країни, як Велика Британія, Нідерланди та кілька північних держав. За словами Трампа, зброя вже прямує до України.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися