США скасували терористичний статус групи повстанців, яка повалила Асада

США скасували терористичний статус групи повстанців, яка повалила Асада

11:11 Липень 8, 2025

Політика 1262 2 хвилини

Magyar

Сполучені Штати вирішили вилучити з переліку іноземних терористичних організацій угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам”, яке зіграло ключову роль у поваленні режиму Башара Асада в Сирії.

Про це в понеділок оголосив державний секретар США Марко Рубіо, передає “Європейська правда”.

За словами Рубіо, рішення про скасування терористичного статуту з “Хаят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) набуде чинності 8 липня.

Воно “є наслідком оголошеного розпуску ХТШ та зобов’язання сирійського уряду боротися з тероризмом у всіх його формах”, додав державний секретар США.

“Скасування статусу іноземної терористичної організації є важливим кроком на шляху до реалізації бачення президента Трампа щодо стабільної, єдиної та мирної Сирії”, – підкреслив Рубіо.

“Хаят Тахрір аш-Шам” на чолі з Ахмедом аль-Шараа очолили повстання проти Асада у грудні 2024 року, а після його втечі до Росії встановили контроль над країною. Аль-Шараа нині є перехідним президентом Сирії.

ХТШ виник як сирійське відгалуження “Аль-Каїди” й тому потрапило під санкції ООН, США та низки інших країн як терористична організація. Але з 2016 року воно заявило про розрив звʼязків з “Аль-Каїдою”.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня