Кулеба: ніхто не хоче політично воювати з Угорщиною
Україна не зацікавлена в тому, щоб політично воювати з Угорщиною, – цитує інтерв’ю міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби MTI, з посиланням на портал РБК-Україна.
Глава міністерства пояснив, що Україна не хоче втручатися в політичний конфлікт з Угорщиною з трьох причин.
„По-перше, це важлива країна-сусід у Центральній Європі, і ми теж частина цього простору. По-друге, це держава – член НАТО, і ми хотіли б нормально взаємодіяти з Угорщиною у питанні євроатлантичної інтеграції. По-третє, це держава – член Євросоюзу, позиція якого нам теж важлива”, – наголосив він.
Він зазначив, що відносини України з Угорщиною “не можна розглядати лише крізь призму діяльності того чи іншого громадянина України, який симпатизує угорським інтересам”.
Очільник міністерства наголосив, що обидві сторони повинні поважати закони та національні інтереси одна одної.
„Ніхто не налаштований політично воювати з Угорщиною. Але й Угорщина повинна поважати наше національне законодавство і національні інтереси”, – зазначив Кулеба.
За словами міністра, найбільше конфліктів в України виникає з угорцями, і причиною цього є те, що обидві держави “дуже травмовані своєю історією”.
Обидві сторони “дуже болісно ставляться до будь-яких питань, коли історія проривається у теперішнє, чи ще й намагається диктувати майбутнє.
І ці приховані травми викликають зіткнення інтересів. І плюс Угорщина взагалі в останні роки дуже амбітно себе веде не тільки у відносинах з Україною, але і з рядом інших країн, і з Європейським союзом в цілому”, – додав міністр.
Прецедентом заяви міністра закордонних справ України було те, що 30 листопада співробітники Служби безпеки України (СБУ) провели обшуки у кількох угорських закладах Закарпаття та в квартирі голови ТУКЗ-КМКС Василя Брензовича.
Під час обшуків, – за даними ТУКЗ-КМКС, – на підставі рішення Запорізького суду, що стосується кримінальної справи, яка раніше була порушена за ознаками сепаратизму, співробітники СБУ шукали докази діяльності, спрямованої на підрив територіальної єдності України та примусову зміну кордонів, а також нанесення шкоди державі.
Однак КМКС вважає, що насправді мова йде про сплановану акцію, засновану на сфабрикованих політичних звинуваченнях, метою яких є не лише унеможливлення діяльності угорських організацій, а й залякування закарпатських угорців та їх керівників.
Днем пізніше стало відомо, що СБУ розпочала розслідування про можливі ознаки протиправної діяльності у діях депутатів угорської національності Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади, обраних наприкінці жовтня, які заспівали угорський гімн на урочистому інавгураційному засіданні 21 листопада.
До цього, 24 листопада, в Україну не пустили угорського міністра Іштвана Грежу , посилаючись на втручання уряду Угорщини в українські місцеві вибори, які відбулися наприкінці жовтня. Крім того, уповноваженому міністру, відповідальному за розвиток співпраці Сабольч-Сатмар-Березької області та Закарпатської області, а також координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського басейну, заборонили в’їзд в Україну на три роки.
Внаслідок подій останніх місяців, щоб висловити свій протест, міністри закордонних справ обох держав викликали до своїх офісів послів одне одного.
Джерело: MTI/hirado.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися