
Талібан класифікував шахи як азартну гру і заборонив їх
Режим Талібану в Афганістані запровадив ще одну заборону. Шахи оголосили азартною грою, відтак заборонили, повідомляє Liner.hu.

Керівництво Талібану в Афганістані ще більше посилило заходи, що регулюють повсякденне життя населення, 11 травня режим несподівано заборонив шахи. З відповідною заявою виступив Атал Машвані, речник режиму з питань спорту. За його словами, заборона зумовлена релігійними міркуваннями, оскільки шахи – азартна гра.
Рішення відповідає духу Закону «Про поширення чесноти та запобігання злочинності», який набув чинності минулого року. Однак речник не уточнив, яких санкцій можуть очікувати ті, хто порушить нові правила.
Власники кабульських кав’ярень спантеличені цим рішенням. 46-річний Азізулла Гульзада каже: хоча він змушений дотримуватися нових правил, йому важко сприймати релігійні аргументи. «У багатьох мусульманських країнах є шахісти міжнародного рівня, які регулярно беруть участь у світових турнірах. Молодь приходила грати щодня, і в грі ніколи не було грошей», – сказав чоловік інформагентству AFP.
Під забороною не лише шахи
Заборона на шахи – це лише остання з низки культурних обмежень, запроваджених Талібаном з моменту приходу до влади у 2021 році. Минулого року були заборонені змагання з ММА, оскільки їх визнали надто жорстокими та несумісними з шаріатом. Водночас крикет залишився дозволеним видом спорту, хоча грати в нього дозволялося лише чоловікам.
Суворі заходи режиму не щадять і музику. Нещодавно в провінції Тахар було заарештовано 14 осіб за зібрання в будинку, де співали та грали музику. Згідно із заявою поліції, підозрювані «скористалися темрявою» для своєї діяльності, яка «порушувала громадський спокій».
З моменту захоплення влади у 2021 році закрили музичні школи, а музичні інструменти регулярно знищуються. Музика також заборонена на весіллях, хоча мелодії іноді таємно грають у жіночій частині, яка окрема від чоловічої. Значна кількість музикантів покинула країну, оскільки втратили можливості для існування. Таліби радять артистам, які залишаються в країні, спеціалізуватися на виконанні релігійних пісень або написанні віршів, як це було під час їхнього першого правління з 1996 по 2001 рік.
Ситуація жінок особливо важка, оскільки вони постійно стикаються з новими обмеженнями. Їм заборонили відвідувати парки, спортзали, салони краси та університети. ООН назвало це «гендерним апартеїдом».

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися