Україна досягла прогресу в перегляді деяких найбільш спірних вимог США в угоді про ресурси — FT

Україна досягла прогресу в перегляді деяких найбільш спірних вимог США в угоді про ресурси — FT

10:23 Квітень 18, 2025

Політика 575 4 хвилини

Magyar

Меморандум про угоду щодо корисних копалин було підписано Україною і США у віртуальному форматі, роботу над повним економічним договором планують завершити до кінця наступного тижня.

Про це в п’ятницю, 18 квітня, пише Financial Times.

За словами українських чиновників, сигнал про «позитивні кроки вперед» після того, як переговори між США та Україною було зірвано через суперечку президентами Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті в лютому, повертає складний переговорний процес у потрібне русло.

Виступаючи на брифінгу 17 квітня, президент Володимир Зеленський повідомив, що США запропонували зробити ще один проміжний крок, тоді як юристи з обох сторін продовжують працювати над деталями основного договору.

«Йдеться про меморандум про наміри, що підтверджує конструктивні позиції сторін», — заявив Зеленський.

Зі свого боку Дональд Трамп під час зустрічі з прем’єр-міністром Італії Джорджією Мелоні в Овальному кабінеті заявив, що повну угоду про природні ресурси можна буде підписати наступного четверга, 24 квітня.

Однак, вказує FT, міністр фінансів США Скотт Бессент уточнив, що деталі угоди з Україною щодо надр ще обговорюються, і назвав можливою датою її підписання 26 квітня. За його словами, угода, по суті, така сама, як і раніше узгоджена, в рамках якої Зеленський і Трамп не підписали меморандум. Однак, підкреслює FT, українські чиновники заявили, що їм вдалося привести угоду у більшу відповідність до своїх уподобань.

Видання вказує з посиланням на чиновників, знайомих із перебігом обговорень, що сторони мають повідомити про прогрес до 26 квітня, після візиту прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Вашингтона, з метою завершення переговорів.

Видання нагадує, що Трамп представляв угоду як компенсацію за допомогу, яка була надана Києву за адміністрації Джо Байдена. Однак проєкт угоди, який було направлено Києву в березні, значно виходив за рамки лютневого. Пропозиція ознаменувала собою різку ескалацію вимог Вашингтона, не пропонуючи Києву жодних гарантій безпеки натомість, пише FT.

Угода охоплювала всі мінеральні ресурси, включно з нафтою і газом, а також передбачала створення наглядової ради з правом вето з боку США для нагляду за фондом, що розділяє доходи від енергетичних і мінеральних проектів між двома країнами, нагадує видання.

Як повідомили FT чиновники, обізнані з перебігом обговорень, все ж таки було досягнуто прогресу в перегляді деяких із найбільш спірних вимог США, які могли б перешкодити ратифікації угоди в парламенті.

Переговори ще тривають, тому деталі угоди не розголошуються.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня