У Сирії сформували перехідний уряд: до нього ввійшла католичка

У Сирії сформували перехідний уряд: до нього ввійшла католичка

13:19 Квітень 7, 2025

Політика 221 4 хвилини

Magyar

Після сирійської революції було сформовано перехідний уряд, до складу якого вперше ввійшла жінка-католичка Хінд Кабават. Кабінет міністрів, що складається з 23 членів, покликаний представляти різноманітність суспільства, а його основними завданнями є відновлення країни, розробка нової конституції та підготовка до демократичних виборів, повідомляє hirado.hu.

Після більш ніж десятирічної громадянської війни в Сирії розпочався новий етап. У грудні минулого року після повалення режиму Башара аль-Асада тимчасовий президент Ахмад аль-Шараа оголосив про формування перехідного уряду. У відповідь на неодноразові заклики міжнародної спільноти до більш інклюзивного врядування кабінет міністрів у складі 23 членів був утворений з акцентом на соціальному та релігійному розмаїтті, пише Vatican News.

Хоча уряд переважно складається з арабських політиків-сунітів, до нього входять також представники християнської, алавітської, друзської та курдської меншин.

Етнічне й релігійне розмаїття стало особливо важливим після того, як під час нападів у Тартусі та Латакії було вбито понад тисячу цивільних алавітів – представників релігійної меншини, яка раніше підтримувала Асада.

Одне з найвизначніших урядових рішень – призначення Хінд Кабават, католички і єдиної жінки в уряді, очільницею міністерства праці та соціальних питань. Вона давно відома своєю підтримкою міжкультурного діалогу й роботою у сфері захисту прав жінок. Як учасниця руху опору раніше Кабават виступала проти режиму Асада, а тепер прагне сприяти рівності та соціальному примиренню.

Інші представники меншин також увійшли до складу уряду: алавітський політик Яруб Бадр був призначений головою міністерства транспорту, друз Амгад Бадр – міністерства сільського господарства, а курдський лідер Мохаммед Терко відповідатиме за освіту.

Утім найважливіші посади й надалі обіймають союзники Ахмада аль-Шараа: міністр закордонних справ Ассаад аш-Шайбані та міністр оборони Мурхаф Абу Касра зберегли свої попередні посади.

Міністерство внутрішніх справ очолив Анас Хаттаб, котрий має суперечливе минуле як бойовик джихаду й керівник розвідки.

Мужар аль-Вайс керуватиме міністерством юстиції. Його попередник Шаді Мохаммад аль-Вайсі був змушений піти у відставку через причетність до страт.

Мета змішаного уряду – завоювати довіру міжнародної спільноти й переконати західні країни зняти з Сирії економічні санкції.

Президент Аш-Шараа пообіцяв відновити промисловість, провести реформи у фінансовій сфері та заохочувати іноземні інвестиції. Але Захід дав зрозуміти, що скасування санкцій залежить виключно від конкретних дій уряду.

Усередині країни новим кабінетом міністрів задоволені не всі. Сирійська автономна адміністрація Північного Сходу (AANES), яка керує курдськими районами вже понад десять років, критикує склад уряду. Хоча курдський міністр увійшов до нього, AANES заявляє, що кабінет міністрів не представляє належним чином меншини і повністю ігнорує представництво автономного регіону.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1
Новини дня