
Урсула фон дер Ляєн хоче справжньої європейської системи повернення мігрантів
Європейська комісія запропонує правила повернення мігрантів, які не мають дозволу на перебування в ЄС, із взаємним визнанням рішень про висилку між державами-членами, заявила президентка Єврокомісії в Брюсселі в неділю, після перших 100 днів роботи нової Єврокомісії, яка була створена восени.

Урсула фон дер Ляєн повідомила, що у вівторок, на 100-й день повноважень Єврокомісії, брюссельська виконавча влада ухвалить пропозицію щодо повернення мігрантів, які не мають дозволу на перебування в ЄС.
«Ми хочемо створити справжню європейську систему повернення, тож пропонуємо регламент з більш простими й чіткими правилами для запобігання втечам та поверненню на територію Євросоюзу громадян країн, що не є членами ЄС, без права на проживання», – заявила вона.
За її словами, тим, кого доведеться повернути примусово, в’їзд заборонять. «Ми будемо більш суворими і наполегливими, коли виникатимуть ризики для безпеки, але діятимемо з повною повагою до наших зобов’язань за міжнародним правом», – наголосила політикиня.
Фон дер Ляєн заявила, що європейські цінності, зокрема демократія, свобода й верховенство права, перебувають під загрозою. Саме тому з першого дня свого мандата Європейська комісія дотримується цілей щодо захисту процвітання, безпеки та демократії в Європі й досягла їх, сказала вона.
У той час, коли «світ зазнає великих змін», Європейський Союз стикається з новими й безпрецедентними викликами для своєї конкурентоспроможності та безпеки.
Події останніх тижнів чітко показали, що Європейський Союз повинен бути більш незалежним, автономним і здатним краще захистити себе від будь-якої загрози, зауважила пані Урсула. За її словами, Європейська комісія розпочала низку ініціатив, спрямованих на посилення конкурентоспроможності ЄС, покращення його обороноздатності та підвищення боєготовності.
Перед обличчям конкретних загроз необхідно задіяти весь спектр можливостей. Якщо ЄС зможе об’єднати зусилля з іншими країнами-однодумцями, такими як Великобританія, Норвегія чи Канада, ці можливості можуть бути ще більшими, вважає голова Європейської комісії.
За словами Урсули фон дер Ляєн, оборонні зусилля можуть дати величезний поштовх для розвитку Європи. З початку свого мандата Європейська комісія виступила з 8 ініціативами, спрямованими на підвищення конкурентоспроможності ЄС задля захисту процвітання, безпеки і демократії. Незабаром буде завершено розробку плану дій щодо сталі та вжито інші стратегічні заходи. Крім того, Єврокомісія працює над скороченням бюрократичної тяганини.
«Надзвичайні часи вимагають надзвичайних заходів», – сказала пані фон дер Ляєн і додала, що Єврокомісія проаналізує загрози та запропонує необхідні заходи. «Ми можемо зробити ефективний внесок у колективну безпеку лише в тому разі, якщо матимемо чітке і глибоке розуміння загроз, зокрема гібридних», – зазначила вона.
Президентка Єврокомісії вважає, що оборонній промисловості необхідна фундаментальна трансформація. «Нам потрібна інша промислова структура. Ми будемо спиратися на інновації, зосередимося на розвитку та прискоримо масштаби виробництва, що дуже важливо для оборони», – підсумувала політикиня.
Урсула фон дер Ляєн також підкреслила, що в найближчі місяці й роки Євросоюзу доведеться знову перейти в кризовий режим. Комісія ЄС готова відповісти на нові виклики винятковими діями в безпрецедентних масштабах та обсягах, а також з високою швидкістю», – наголосила вона. Відповідаючи на запитання, пані Урсула зауважила, що Сполучені Штати є близьким союзником Європи. Вона також зазначила, що між двома сторонами існують розбіжності, їхні погляди відрізняються в деяких сферах, але інтереси збігаються. «Вони також це бачать», – наголосила вона.
«Той факт, що ми союзники, не означає, що може існувати нерівність у розподілі тягаря, – сказала фон дер Ляєн і додала: – Ми повинні виконати своє домашнє завдання, виконати наші зобов’язання».
Ось чому план переозброєння Європи, спрямований на зміцнення оборони ЄС, такий важливий. Оборонний пакет у 800 мільярдів євро є історичним, адже може стати основою для Європейського оборонного союзу, зауважила президентка Єврокомісії. Водночас, за її словами, необхідно також забезпечити, щоб Україна залишалася в змозі протистояти російській агресії доти, доки «не буде досягнуто справедливого і тривалого миру».
Насамкінець пані Урсула заявила, що ЄС залишається відданим повному припиненню імпорту російського газу. «Я однозначно підтримую поетапну відмову від російського газу. Це абсолютно необхідно», – сказала політикиня, наголосивши, що ЄС досяг успіху в цій сфері, але й досі існують лазівки, які необхідно закрити.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися