Мелоні запропонувала поширити 5-ту статтю НАТО на Україну без членства в Альянсі

Мелоні запропонувала поширити 5-ту статтю НАТО на Україну без членства в Альянсі

14:52 Березень 7, 2025

Політика 917 4 хвилини

Magyar

Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні запропонувала поширити на Україну дію 5-ї статті НАТО про колективну безпеку без членства країни в Альянсі.

Про це заявила італійська прем’єрка під час спілкування з журналістами на полях зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі.

“Очевидно, що центральним питанням є мир в Україні, і я думаю, що ми всі повинні докладати всіх можливих зусиль для сприяння мирному процесу, вітаючи американську ініціативу та всіх, хто хоче досягти мирного процесу. Але справедливий мир потребує чітких гарантій безпеки”, – сказала Мелоні.

На її думку, ці гарантії безпеки завжди мають базуватися на НАТО, адже “це єдиний серйозний спосіб їх забезпечити”.

“Далі вже є різні способи реалізації, і ми працюємо над своїми пропозиціями. Але, на мою думку, відправлення невизначених військових контингентів, британських чи будь-яких інших, є найскладнішим і, можливо, найменш ефективним рішенням. Я про це говорив, повторював і також виключив можливість того, що в цьому контексті можуть бути направлені італійські військові”, – зазначила прем’єр Італії.

За її словами, потрібно розглядати більш довгострокові рішення, ніж просте відправлення військ в Україну.

“Інша справа – це питання миротворчих місій ООН, але це зовсім інша тема, адже такі місії розгортаються, коли мирний процес уже розпочато. І це не те, що наразі обговорюється. Повторюю, щодо цієї пропозиції я залишаюся дуже скептичним”, – додала Мелоні.

Вона зазначила, що поширення дії 5-ї статті НАТО на Україну було б значно ефективніше.

“Це не те саме, що вступ до НАТО, але йдеться про поширення на Україну такої ж безпекової парасольки, яку мають країни НАТО. Це забезпечило б стабільні, довготривалі та реальні гарантії безпеки, більше ніж деякі з пропозицій, які я бачу зараз. Тому це одна з пропозицій, яку ми висуваємо”, – уточнила Мелоні.

За словами глави італійського уряду, ця тема обговорюється. Її потрібно ще доопрацювати, але це ініціатива, над якою Італія працює і яку вона просуває.

“Це не означає, що вона буде реалізована, але ми вважаємо, що важливо зустрічатися, обговорювати ці питання й продовжувати роботу в цьому напрямку. Поки що немає конкретних термінів, але я бачу значний інтерес до цієї ідеї з боку наших співрозмовників”, – додала вона.

Зазначимо, стаття 5 говорить про те, що напад на одного з членів НАТО розглядатиметься як напад на всіх членів Альянсу.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня
Нема повітряної тривоги