
Китай готовий до «будь-якого типу війни зі США»
Китай попередив США, що готовий воювати у “будь-якій” війні, коли президент Дональд Трамп запровадив нові торговельні тарифи.

Дві найбільші економіки світу наблизилися до торговельної війни після того, як Трамп ще більше підняв тарифи на імпорт з Китаю. На це Китай швидко відповів підвищенням на 10-15% мит на американську аграрну продукцію.
“Якщо США хочуть війни – тарифної, торговельної чи будь-якої іншої – ми готові воювати до кінця”, – йдеться у заяві китайського посольства в Х у відповідь на офіційне повідомлення адміністрації США.
Це одна із найжорсткіших заяв від Китаю відтоді, як Дональд Трамп став президентом США. І вона пролунала тоді, коли китайські лідери збираються в Пекіні на щорічний з’їзд Народних зборів, ерзац-парламенту, який лише затверджує ухвалені за зачиненими дверима рішення.
У середу китайський прем’єр Лі Цян оголосив, що цього року Китай може наростити витрати на оборону на 7,2%. І попередив, що “зміни, яких не бачили впродовж століття, відбуваються по всьому світу із великою швидкістю”.
Китайські лідери, які зібралися в Пекіні, намагатимуться запевнити населення, що економіка країни може зростати попри загрозу торговельної війни.
Китаю досить добре вдається зберігати імідж стабільної, мирної країни на противагу США, яких Пекін звинувачує в участі у війнах на Близькому Сході та в Україні.
Китай також може сподіватися заробити політичний капітал на діях Трампа проти таких своїх союзників як Канада та Мексика, які також зазнали тарифного удару. Однак Китай навряд чи заходитиме зі своєю риторикою надто далеко, аби не відлякати потенційних нових світових партнерів.
У своїй промові голова китайського уряду наголосив, що країна і далі ставатиме більш відкритою і сподівається залучити більше закордонних інвесторів.
Китай і раніше давай зрозуміти, що готовий до війни. У жовтні минулого року президент Сі наказав війську посилити готовність до війни саме тоді, коли відбувалися навчання поблизу Тайваню. Але між бойовою готовністю та готовністю до війни є різниця.
Допис в Х від китайського посольства дублював заяву міністерства закордонних справ країни, зроблену напередодні. В ній також порушувалося питання звинувачень з боку США на адресу Китаю у потоці фентанилу до Сполучених Штатів.
“Проблема фентанилу є безпідставним приводом до підвищення тарифів на імпорт з Китаю”, – йшлося в заяві.
“Нас не лякають погрози. З нами буллінг не працює. Тиск, примус і погрози – це не те, як треба вести справи з Китаєм”.
Відносини між США та Китаєм завжди були напруженими. Коментар китайського посольства в Х швидко поширився в соцмережах, і його можуть використати “яструби” в адміністрації Трампа як доказ того, що Пекін є найбільшою політичною та економічною загрозою для Вашингтона.
Офіційні китайські представники сподівалися, що відносини зі США за Трампа можуть отримати більш позитивний напрямок, коли новий американський президент запросив китайського лідера Сі на свою інавгурацію та заявив, що за кілька днів до повернення у Білий дім мав із ним “чудову телефонну розмову”.
Були також і повідомлення про можливість другої телефонної розмови, але вона так і не відбулася.
Китаю вже доводиться боротися із низьким споживанням, кризою на ринку нерухомості та безробіттям.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися