
Через Україну Братислава залишилася без ППО
Депутати словацького парламенту ознайомилися з результатами перевірок щодо законності передачі владою Словаччини Україні військового обладнання у 2022–2023 роках, повідомив віцеспікер Тібор Гашпар.

Ревізійна комісія Словаччини наприкінці жовтня 2024 року заявила, що з початку воєнного конфлікту країна поставила Києву озброєння на суму майже 700 мільйонів євро, унаслідок чого сама Братислава залишилася без системи ППО. На думку аудиторів, виникає питання, чи міг уряд Едуарда Геґера, який на той час технічно вже пішов у відставку, прийняти рішення про передачу винищувачів МіГ-29 і зенітно-ракетного комплексу КУБ вартістю 500 мільйонів євро. Результати перевірки передано до правоохоронних органів.
Наприкінці 2024 року була створена спеціальна слідча група, котра вивчає результати ревізійної комісії щодо переданих в Україну засобів. Сьогодні в парламенті заслухали звіт від правоохоронних органів про те, на якому етапі перебуває розслідування, повідомив на пресконференції віцеспікер.
Раніше державний секретар міністерства оборони Словаччини Ігор Мелігер заявив, що його відомство вважає передачу Україні винищувачів МіГ-29 і систем ППО диверсією попереднього керівництва.
Словаччина поставила систему протиповітряної оборони С-300 у квітні 2022 року, а у квітні 2023-го завершила поставку винищувачів МіГ-29. Водночас із приходом до влади уряду Роберта Фіцо військова підтримка Києва була припинена.
Фіцо заявив, що винищувачі були передані Україні з грубим порушенням конституційних норм країни. Він також розкритикував попередній уряд за те, що віддав працездатну систему ППО Sz-300. Політик підкреслив, що абсолютно незрозуміло, як Словаччина буде вирішувати свої питання ППО в найближчі роки.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися