
Лондон варіює: очікується пом'якшений сценарій Brexit
Лондон готується запропонувати Європейському Союзу ідею про часткове відновлення свободи вибору місця проживання для молоді, повідомляє The Times із посиланням на урядові джерела.

Згідно з документом, британська пропозиція передбачає можливість для громадян ЄС та Великої Британії віком від 18 до 30 років оселитися, навчатися та працювати в ЄС та Великій Британії на умовах дворічної позики.
Згідно з британською пропозицією, дозвіл на проживання може бути продовжений на один рік за запитом. Однак уряд Великої Британії обмежить кількість людей, які зможуть подорожувати до Британії за цією схемою. Як повідомляє The Times, урядові джерела стверджують, що точна квота ще не визначена, але попередньо йдеться про 70 000 осіб на рік.
Однак ці обмеження були б набагато суворішими, ніж запропоноване рішення ЄС, яке дозволило б чотирирічне перебування і не обмежувало б кількість людей, які могли б узяти участь у схемі. Тим не менш, ця ідея є надзвичайно популярною: 91% респондентів інтерактивної анкети, опублікованої в Інтернеті газетою The Times, заявили, що підтримали б цей план.
Останнє репрезентативне національне опитування показало нижчий рівень підтримки, але все одно воно становить більше двох третин. Нещодавнє опитування 4505 британських громадян, проведене YouGov, найбільшою соціологічною групою Великої Британії, засвідчило, що 67% британських виборців підтримують ініціативу, і лише 17% виступають проти неї.
Лондон посилить зв’язки, але не відступить
Велика Британія вийшла з Європейського Союзу 31 січня 2020 року, і після 11-місячного перехідного періоду вона також залишила єдиний внутрішній ринок і митний союз ЄС. Тодішній консервативний уряд Великої Британії відмовився виконувати умови – передусім право громадян ЄС вільно оселятися і працювати у Великій Британії – які нерозривно пов’язані з цими двома інтеграційними структурами.
Лейбористський уряд, який перебуває при владі після загальних виборів у липні минулого року, не хоче бачити Британію ані в Європейському Союзі, ані в єдиному внутрішньому ринку та митному союзі ЄС. Однак нинішній прем’єр-міністр Кейр Стармер неодноразово і чітко заявляв про свою позицію – він прагне набагато тісніших зв’язків з ЄС.
Першим кроком стало те, що Стармер узяв участь у неформальному саміті ЄС у Брюсселі 3 лютого. Вперше після того, як п’ять років тому закінчилося членство Британії в ЄС, британський прем’єр-міністр узяв участь у саміті ЄС.
Джерело: (vg.hu)

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися