У Польщі розробили новий спосіб запобігання блокування українського кордону

У Польщі розробили новий спосіб запобігання блокування українського кордону

11:21 Січень 29, 2025

Політика 322 3 хвилини

Magyar

Голова Ради зі співробітництва з Україною та Комітету у закордонних справах Сейму Польщі Павел Коваль заявив, що польський уряд ухвалив рішення включити прикордонні контрольно-пропускні пункти до переліку критичної інфраструктури. Це рішення покликане запобігти блокуванню польсько-українського кордону в майбутньому.

Про це повідомляє Rzeczpospolita.

“Уряд ухвалив постанови щодо критичної інфраструктури, що зменшило незручності, пов’язані з протестами на кордоні”, — зазначив Коваль.

Він також додав, що список об’єктів, які вважаються критичною інфраструктурою, було розширено.

Причинами такого рішення стало те, що з 2022 року польсько-український кордон є одним із ключових маршрутів постачання гуманітарної допомоги, зброї та товарів для України, яка захищається від російської агресії. Разом із цим кордон є важливим транспортним вузлом для українських аграріїв, які експортують продукцію до ЄС.

Протягом останніх місяців польські фермери неодноразово організовували акції протесту, блокуючи кордон через невдоволення імпортом українського зерна, що, на їхню думку, знижує ціни на внутрішньому ринку. Зокрема, у вересні 2023 року протести спричинили тимчасове зупинення роботи кількох КПП.

Уряд Польщі, враховуючи стратегічне значення прикордонних пунктів, вирішив обмежити можливість блокування транспортного потоку через ці протести, визнавши їх критичною інфраструктурою.

Визнання прикордонних пунктів критичною інфраструктурою означає:

  • Посилений захист. Робота КПП буде під особливим контролем держави, зокрема з погляду безпеки та недопущення їхньої блокади.
  • Обмеження протестів. Учасники акцій не зможуть перекривати стратегічні об’єкти, оскільки це буде вважатися незаконним.
  • Стабільний транспортний потік. Це забезпечить безперебійну доставку гуманітарної допомоги, товарів і експорту з України до ЄС.

Такий крок дозволяє уникнути логістичних затримок, які можуть впливати як на економіку Польщі, так і на Україну. Наприклад, у разі блокування кордону страждає експорт українського зерна, що має важливе значення для світової продовольчої безпеки, а також імпорт до України необхідного обладнання, медикаментів і товарів.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня