Британія і Франція ведуть переговори про відправку миротворчих військ в Україну, - The Telegraph
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон обговорюють відправку британських і французьких солдатів в Україну як миротворчих сил після будь-якої потенційної угоди про припинення війни.
Про це повідомляє The Telegraph, передає Цензор.НЕТ.
Так, президент Франції підтримує цю ідею і вже говорив про це з президентом України Володимиром Зеленським і прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.
Видання зазначає, що прессекретарі Даунінг-стріт і Єлисейського палацу не заперечують, що Стармер і Макрон обговорювали цю можливість під час зустрічі в Чекерсі минулого тижня.
Офіційні особи в Лондоні та Парижі тримають у таємниці подробиці розмов. Однак численні авторитетні урядові джерела у Британії наголосили, що Стармер ще не повністю розглянув угоду.
Зазначається, що одне джерело в Уайтхоллі розповіло: „Є проблеми щодо того, що ми можемо підтримати, що ми хотіли б підтримати, і ширше питання про загрозу, під якою можуть перебувати ці війська, і чи є це ескалацією”.
Ця пропозиція надійшла в той час, коли європейські лідери намагаються вирішити, як продовжувати підтримувати суверенітет України, оскільки обраний президент США Дональд Трамп наполягає на тому, щоб Київ уклав мирну угоду з росією.
Також зауважується, що Трамп, який увійде до Білого дому в понеділок, відмовився від своєї передвиборчої обіцянки покласти край конфлікту „в перший день” на посаді президента США, але прагне зробити це протягом перших шести місяців своєї адміністрації.
Публічна позиція уряду Великої Британії полягає в тому, що західні союзники повинні надати Зеленському якомога більше підтримки, а українці мають вирішувати, коли і чи варто проводити мирні переговори.
У приватному порядку міністри та офіційні особи очікують, що Трамп змусить Україну та росію сісти за стіл переговорів, і зараз тривають спроби визначити, що буде далі.
У публікації зазначається, що одна з ідей, про яку зараз дедалі частіше говорять не лише в публічних дебатах, а й за закритими дверима у Вестмінстері, полягає в тому, чи можуть західні війська гарантувати будь-які мирні умови.
Роздуми обертаються навколо ідеї, що росія може зберегти українські землі, які нею вже захоплені, в межах мирної угоди, хоча залишається багато невизначеності щодо цієї перспективи. Якщо це станеться, європейські лідери розмірковують про те, що можна зробити, щоб забезпечити захист решти території України від будь-яких майбутніх атак росії.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися