Ліберали відступають, коаліційні переговори в Австрії провалилися
Переговори щодо формування трипартійного уряду в Австрії зірвалися, оскільки ліберальна партія NEOS, найменший з потенційних партнерів по коаліції, у п’ятницю вийшла з переговорів.
Переговори затягнулися після того, як у жовтні президент Александер Ван дер Беллен доручив консервативному канцлеру Карлу Нехаммеру сформувати новий уряд. Це рішення було прийняте у зв’язку з тим, що всі інші партії відмовилися співпрацювати з правою Австрійською партією свободи (FPÖ), яка у вересні перемогла на перших національних виборах.
Нехаммер намагався сформувати коаліцію з власної партії ÖVP, лівоцентристської SPÖ та ліберальної NEOS. Раніше Австрійська народна партія і Соціал-демократична партія Австрії керували країною спільно, але в парламенті, обраному у вересні, разом вони мають лише 92 місця зі 183. Це не становило б стабільної більшості, тож обидві партії вирішили долучити до коаліції NEOS.
Однак на пресконференції, поспішно скликаній у п’ятницю, лідерка NEOS Беате Майнль-Райзінгер заявила, що її партія не буде продовжувати переговори про те, щоб стати партнером у новому уряді. Адже, за її словами, не було досягнуто жодного прогресу та жодної домовленості щодо «фундаментальних реформ». Беате Майнль-Райзінгер зазначила, що переговорам з консервативною Народною партією та соціал-демократами «бракувало амбіцій».
Однак додала, що її партія, як і раніше, готова підтримувати в парламенті проєкти, узгоджені під час переговорів, натякаючи на можливість того, що SPÖ та ÖVP можуть сформувати двопартійну коаліцію, навіть якщо матимуть лише одномандатну більшість у нижній палаті парламенту.
Уже ввечері речник ÖVP оголосив, що його партія та SPÖ домовилися про продовження переговорів і FPÖ не ввійде до коаліції.
Це також підтвердив президент Александер Ван дер Беллен. «Карл Нехаммер та Андреас Баблер (лідер СДПН) особисто сказали мені сьогодні, що продовжать коаліційні переговори. І тут не може бути ніяких затримок. Мені потрібна чітка позиція!» – заявив він у телевізійному зверненні.
Опитування громадської думки свідчать, що після того, як на виборах 29 вересня євроскептична FPÖ отримала 29% голосів, її підтримка тільки зросла. Партія охарактеризувала коаліційні переговори як недемократичну спробу створити «коаліцію лузерів».
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися