Україні надають військову допомогу вісім міжнародних коаліцій, – Міноборони
Військову допомогу Україні надають вісім міжнародних коаліцій. До складу кожної входять від 14 до 21 країни.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.
“В межах роботи Контактної групи з питань оборони України діє вісім коаліцій спроможностей для надання ефективної допомоги відповідно до конкретних потреб Сил оборони України”, – йдеться в повідомленні.
Як зазначили у Міноборони, у вересні 2023 році формат надання міжнародної допомоги Україні трансформувався у так званий “Рамштайн 2.0”.
Це означає, що союзники України переходять до надання військової допомоги переважно не на двосторонній основі, а у діяльності відповідних коаліцій. Їхньою метою є посилення координації, систематизації й, як наслідок, збільшення обсягів міжнародної військової допомоги.
Всі потреби Сил оборони України в озброєнні, військовій техніці та підготовці особового складу розділені за 8 напрямами коаліцій:
- авіаційних спроможностей (14 країн);
- морських спроможностей (18 країн);
- інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони (14 країн);
- артилерії (14 країн);
- бронетанкової техніки та маневреності (14 країн);
- дронів (16 країн);
- розмінування (21 країна);
- ІТ (17 країн).
Зазначається, що кожну коаліцію очолили країни-лідери, які координують їх роботу. Водночас деякі союзники взяли на себе провідні зобовʼязання одразу в кількох коаліціях.
Наприклад, США є лідером Коаліції авіаційних спроможностей та Коаліції артилерії, Франція – Коаліції інтегрованої ППО та ПРО і Коаліції артилерії, Німеччина – Коаліції бронетанкової техніки та маневреності і Коаліції інтегрованої ППО та ПРО, Велика Британія – Коаліції морських спроможностей та Коаліції дронів.
Також країнами-лідерами у різних коаліціях стали: Данія, Естонія, Італія, Ісландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія та Польща.
Україні надають військову допомогу вісім міжнародних коаліцій, – Міноборони
Окрім того, постійно триває робота над залученням нових країн до участі у коаліціях.
Франція, окрім головування у вищезгаданих коаліціях, доєдналася ще до 5 ініціатив. Чехія, Іспанія, Швеція та Данія також стали учасниками 6 коаліцій, зокрема Коаліції інтегрованої ППО та ПРО.
Бельгія та Греція доєдналися до 5 коаліцій, в тому числі до Коаліції авіаційних спроможностей.
“Кінцевою метою всіх коаліцій є внесок в розвиток майбутньої структури Сил оборони, забезпечення західною технікою та озброєнням. Окрім цього, робота в коаліціях передбачає посилення взаємосумісності з НАТО, що наближає нас до членства в Альянсі”, – зазначили у Міноборони.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися