Влада Путіна в Африці починає руйнуватися
Сили Росії настільки зайняті війною в Україні, що її інтереси звужуються практично скрізь у світі.
Потужна пропагандистська машина Москви на континенті зображує Росію як велику державу, що бореться за визволення африканців і суверенітет їхніх народів. Для підтримки свого наративу вона може експлуатувати пам’ять про підтримку Радянським Союзом антиколоніальних повстань, які боролися за витіснення західного впливу.
Реальність менш райдужна. Москва є не більше ніж опортуністичним прихильником чинних режимів, що займається хижацькою економічною діяльністю в обмін на угоди з видобутку корисних копалин, які допомагають фінансувати її війну в Україні. З цією метою вона пропонує найманців, котрі, як з’ясувалося, перенапружені та вкрай погано екіпіровані для виконання завдань, до яких вони залучені. І, оскільки в Росії й без того відчувається напруга – її сили настільки перевантажені Україною, що вона більше не може навіть захищати свою дорогоцінну сирійську клієнтську систему – влада Кремля в Африці починає руйнуватися, пише Foreign Policy.
У всіх країнах Африки, де Росія має інтереси, – Малі, Буркіна-Фасо, Нігер, Судан і Центральноафриканська Республіка – ситуація для цивільного населення радикально погіршилася, а кількість жертв насильства різко зросла. Після останніх кількох років активності рука Москви слабшає, і уряди багатьох країн починають відчувати наслідки цього процесу. Тепер, коли російські війська починають евакуацію своєї сирійської авіабази і центру військової логістики в Латакії, рука Росії в Африці виглядає ще слабшою.
Візьмемо Малі, наріжний камінь західноафриканської стратегії Кремля. Москва діяла шокуюче, коли спочатку втрутилася в Малі. У 2020 році Москва підтримала переворот, здійснений групою малійських офіцерів. Коли подібні військові перевороти за підтримки Росії відбулися в Буркина-Фасо в 2021 році і в Нігері в 2023 році, вони зрештою спровокували масштабну контртерористичну кампанію під проводом Заходу і перевернули всю структуру безпеки в регіоні, гарантовану Францією.
Євген Пригожин, лідер російського воєнізованого угруповання «Група Вагнера», відправив до Малі близько 1 500 російських найманців. Ці війська, як стверджується, були причетні до найжахливіших масових вбивств на континенті, вчинені за останні роки, в тому числі в селі Мура в 2022 році, де, за оцінками ООН, було страчено 500 чоловіків, жінок і дітей.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися