Мафіозна культура в Європейській комісії

Мафіозна культура в Європейській комісії

12:16 Грудень 23, 2024

Політика 303 4 хвилини

Magyar

Емілі О’Рейлі працювала омбудсменкою 11 років, приділяючи особливу увагу питанням прозорості та конфліктів інтересів. Члени ЄС часто запитували її, як зробити діяльність Комісії більш прозорою, але вона й сама не мала відповідей, розповіла посадовиця.

Діяльність Європейської комісії (ЄК) стає дедалі більш непрозорою, а в її керівництві домінує мафіозна культура, заявила в подкасті EU Confidential на Politico Емілі О’Рейлі, яка залишить посаду омбудсмена Європейського Союзу в лютому, пише портал Magyar Nemzet. Вона додала, що відповідальною за це є Урсула фон дер Ляєн.

Емілі О’Рейлі була омбудсменкою протягом 11 років

За її словами, Єврокомісія часто відхиляє запити на документи, навіть якщо вони мають законні підстави. О’Рейлі підкреслила, що за час свого перебування на посаді жодного разу не зустрічалася з головою Комісії, а радників, які беруть участь в управлінні ЄК, назвала consiglieri, маючи на увазі довірених осіб мафіозних босів.

Омбудсменка додала, що члени ЄС часто запитували її, як зробити діяльність Комісії більш прозорою, але вона й сама не могла відповісти на це питання. Видання нагадує, що Емілі О’Рейлі обіймає посаду омбудсмена вже 11 років і протягом цього часу її основними обов’язками були моніторинг прозорості та конфліктів інтересів.

Хоча мета офісу – забезпечення дотримання правил, його рішення не обов’язкові для виконання. Це дозволяло Урсулі фон дер Ляєн та її старшим радникам діяти практично без наслідків. Однак корупція та непрозорість у Брюсселі – це проблема не лише Єврокомісії. За словами польського політолога Малгожати Вольчика, система ЄС пронизана глибоко вкоріненою корупцією, в якій домінують владні кліки.

Експерт вважає, що лідери Євросоюзу регулярно ігнорують результати виборів, наприклад підйом правих сил, а натомість нав’язують європейській політиці ліберальний наратив. На думку Волчика, призначення Антоніу Кости новим президентом Європейської Ради також посилює проблему корупції.

Раніше він був прем’єр-міністром Португалії й пішов у відставку через корупційну справу, пов’язану з літієм та відновлюваними джерелами енергії. Хоча Кошта не визнав себе винним, він погодився, що звинувачення в корупції не сумісні з його посадою лідера.

Яу стверджує Вольчик, призначення Кости частково пов’язане з підтримкою прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса й канцлера Німеччини Олафа Шольца, які мають тісний альянс з лідерами соціалістів. Як Санчес, так і Шольц у минулому були причетні до корупційних справ, і ці звинувачення ще повністю не зняті.

Джерело:  (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня