Армія Тайваню приведена в стан підвищеної бойової готовності
Військові Тайваню були приведені в стан підвищеної бойової готовності в понеділок. Це сталося після того, як Китай запровадив масштабні повітряні обмеження на своєму східному узбережжі.
Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) «установила сім зон обмеження повітряного простору в східних регіонах двох китайських провінцій навпроти Тайваню – Чжецзян і Фуцзянь, ідеться в заяві міністерства оборони Тайваню. Ці обмеження діятимуть з понеділка по середу, додали у відомстві.
Тайбей також повідомив, що китайські військові кораблі й судна берегової охорони були помічені поблизу Тайванської протоки та в Тихому океані.
У відповідь влада Тайваню оголосила, що здійснює військові маневри й приводить свої збройні сили в стан підвищеної бойової готовності. У заяві міністерства оборони Тайваню зазначається: «Маневри бойової готовності враховуватимуть ворожі загрози, погодні умови й тактичну обстановку».
У зв’язку з цими подіями Пекін заявив, що «має рішучий намір захищати свій національний суверенітет та територіальну цілісність», і підтвердив «невід’ємний» статус Тайваню як частини Китаю.
Минулого тижня президент Тайваню Лай Цінде повернувся зі свого тихоокеанського турне, яке стало його першою закордонною поїздкою з моменту вступу на посаду в травні. Пекін різко засудив здійснення цих візитів, заявивши, що виступає проти будь-яких офіційних зв’язків між Тайбеєм та іншими урядами. Лай Цінде відвідав, зокрема, дві території США – Гаваї й Гуам, де розташовані кілька стратегічних військових баз. Крім того, президент Тайваню провів телефонну розмову зі спікером палати представників Конгресу Сполучених Штатів Майком Джонсоном. Лай Цінде зробив це у відповідь на заклик Китаю до США «припинити надсилати неправильні сигнали» силам, які відстоюють незалежність Тайваню. А відтак застеріг Тайбей від будь-яких спроб «здобути незалежність за допомогою Сполучених Штатів», заявивши, що такий крок «неминуче закінчиться невдачею».
Китай вважає Тайвань однією зі своїх провінцій, яку йому досі не вдалося возз’єднати з рештою території КНР після закінчення громадянської війни в 1949 році. Пекін неодноразово давав зрозуміти, що не виключає застосування сили для досягнення цієї мети.
Джерело: (hirado.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися