Європі, можливо, доведеться подвоїти допомогу Україні за Трампа, побоюються дипломати

Європі, можливо, доведеться подвоїти допомогу Україні за Трампа, побоюються дипломати

09:41 Грудень 9, 2024

Політика 178 8 хвилин

Magyar

Згодом європейську військову допомогу Україні, можливо, доведеться подвоїти Дональд Трамп європейські дипломати побоюються, що припиняє фінансування США, але Україна впевнена, завдяки вже оголошеній американській допомозі цього року, що вона має військову та бюджетну підтримку, щоб продовжувати боротьбу до 2025 року.

Колишній глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель також рекомендував протягом 2025 року кардинально змінити виробництво зброї в Україні, вважаючи це найдешевшим і найефективнішим способом для Україна продовжувати боротьбу.

У цьому впевнені тим часом єврочиновники Україна отримає кредит у розмірі 50 мільярдів доларів (39 мільярдів фунтів стерлінгів). погашається з відсотків, отриманих від заморожених російських активів у розмірі 280 мільярдів доларів, про що було оголошено в жовтні країнами G7.

Очікується, що США покриють 20 мільярдів доларів кредиту першим американським траншем, який буде виплачено до того, як Дональд Трамп вступить на посаду, але незрозуміло, чи зможе новообраний президент згодом законно вийти з угоди. спроба змусити Україну сісти за стіл переговорів .

Чиновники з ЄС вважають, що навіть у цій ситуації вони могли б погодитися компенсувати більшу частину дефіциту.

Європа надала Україні 46 мільярдів євро військової допомоги після російського вторгнення, а США приблизно 65 мільярдів євро. Це окремо від допомоги для фінансування боргу України.

Адміністрація Байдена просування пакетів військової допомоги до інавгурації Трампа в січні, хоча деякі європейські дипломати побоюються, що якщо війна триватиме після 2025 року і європейська військова допомога справді потребуватиме подвоєння, це може виявитися політично неможливим через сплеск підтримки популістських партій по всій Європі.

Боррель, виступаючи на саміті Великого Континенту в Італії, наполягав, що Захід все ще може допомогти зміцнити позиції України шляхом збільшення внутрішнього виробництва зброї. «Якщо ви хочете підтримати військові зусилля України, дайте їм гроші на розвиток власного оборонно-промислового потенціалу», — сказав він. «Це набагато ефективніше, ніж купувати зброю тут Європа , відшкодування та відправка. Українські інженери показали неймовірну здатність швидко виготовляти те, що їм потрібно».

Україна вже наступного року планує виготовити щонайменше 30 тис. безпілотників дальнього радіусу дії та 3 тис. крилатих і безпілотних ракет.

Боррель також попередив Електронна боротьба Росії означало, що 80% 155-мм керованих артилерійських снарядів, які в основному постачали США, були заглушені, що вимагало від України повернення до використання дешевших і менш точних боєприпасів, які не можна було блокувати.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що впевнений, що в України є кошти та бюджет для боротьби у 2025 році.

Незважаючи на зростання спекуляцій щодо потенційних переговорів про припинення вогню в новому році, керованих Трампом, Марченко попередив, що Україна має бути готовою до «довгого марафону», а не до припинення бойових дій.

«Не сподівайтесь, що наступного місяця чи, можливо, наступного року ця війна якось закінчиться», — закликав він, назвавши таке мислення магічним. «То що ж ми будемо робити у 2025 році? Ми збираємося воювати. Ми спроможні і здатні вести цю війну весь 2025 рік, тому зараз не час вагатися, а час посилити підтримку України.

«Незважаючи на втрату території, загиблих мирних жителів і виснажену армію, все одно необхідно думати про довгострокову стратегію, щоб здобути чесну перемогу України».

Він також прямо попередив США, що: «Не вийде виводити кошти з України і думати, що буде капітуляція».

ЄС і Україна приватно намагаються переконати наступну адміністрацію Трампа в тому, що українському керівництву слід надати принаймні ще один рік підтримки, щоб побачити, чи зможе воно відштовхнути Росію, або перевірити, чи почнуть санкції завдавати серйознішої шкоди російській економіці. Українські офіційні особи зустрілися цього тижня у Вашингтоні з обраним віце-президентом США Дж. Д. Венсом.

Але дипломатичні дискусії тривають, і деякі європейські країни, особливо Франція та Велика Британія, розробляють запасні плани щодо «коаліції охочих», яка не входить до НАТО, щоб діяти як миротворча сила чи гарант в Україні у випадку Володимир Путін домовилися про припинення вогню, згідно з яким захоплені Росією території не повертаються Україні.

Президент України Володимир Зеленський запропонував припинити «гарячу фазу» війни в обмін на НАТО членство для українських територій, не окупованих Росією.

Але дискусії все ще знаходяться на ранній стадії, і Велика Британія, наприклад, не відмовилася від арешту всіх заморожених активів Росії та передачі їх Україні, крок, який нервує деяких союзників.

Марченко також визнав, що поставляються із Заходу танки, такі як «Абрагамс» і «Леопард», менш корисні, ніж артилерія, оскільки вони надто схильні до атак безпілотників під час розгортання.

«Сучасна війна — це поєднання важкого поля битви Першої світової війни між військами, які намагаються захопити один метр території за допомогою артилерії, а потім великої кількості безпілотників», — сказав він.

За його словами, за останні шість місяців найбільший запит від Міноборони України стосувався додаткових безпілотників. У червні кількість обстрілів по Україні становила близько 300 безпілотників на місяць, але зараз ця цифра зросла до 3000. «Зима буде важкою, але бізнес підготовлений із достатньою кількістю генераторів», — додав він.

Марченко також висловив розчарування продовженням експорту російської сирої нафти, який приносить Росії до 20 мільярдів доларів на місяць. Він сказав, що особисто хотів би, щоб російський тіньовий флот нафтових танкерів став військовою мішенню.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня