Комісар ЄС з питань юстиції, який пішов у відставку, звинувачується у відмиванні грошей

Комісар ЄС з питань юстиції, який пішов у відставку, звинувачується у відмиванні грошей

12:17 Грудень 6, 2024

Політика 217 6 хвилин

Magyar

Через два дні після того, як комісар ЄС з питань юстиції Дідьє Рейндерс залишив посаду, бельгійська поліція провела низку обшуків. Політика звинувачують у відмиванні грошей.

Бельгійська поліція підозрює Дідьє Рейндерса, який до минулої суботи був комісаром Європейської комісії з питань юстиції, у відмиванні грошей. Близько десяти років він нібито використовував гроші сумнівного походження для купівлі лотерейних квитків, а отримані прибутки переказував на власний рахунок.

У вівторок поліція провела обшуки за кількома адресами, пов’язаними з колишнім комісаром юстиції, повідомили бельгійським газетам Follow the Money і Le Soir двоє людей, близьких до розслідування. Були перевірені також приватні резиденції Рейндерса, а він сам допитаний правоохоронцями ввечері того ж дня.

За словами джерел газети, це частина розслідування справи щодо відмивання грошей, яка триває вже кілька місяців. Щоб провести обшуки, слідчі чекали, поки закінчиться мандат Рейндерса і він втратить імунітет єврокомісара.

Генеральна прокуратура Бельгії підтвердила факт розслідування справи про відмивання грошей, але відмовилася від подальших коментарів, як і Рейндерс. Підозрюваний обіймав посаду комісара з питань юстиції з 2019 року.

На початку повноважень Рейндерса президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала його «забезпечити дотримання верховенства права на всій території ЄС».

У вересні партія, до якої належить бельгійський політик, повідомила, не надасть йому другий мандат. Він програв Хаджі Лахбібу, колишньому міністру закордонних справ Бельгії. Рейндерс, який був політичним важковаговиком протягом десятиліть, заявив ЗМІ, що «глибоко розчарований» таким рішенням.

Підозрюваний був міністром фінансів Бельгії в 1999–2011 роках та міністром закордонних справ до 2019 року. За цей час отримав численні нагороди як у країні, так і за кордоном, зокрема в Німеччині, Нідерландах та Люксембурзі.

Рейндерс відповідав за бельгійську лотерею

Блискуча кар’єра політика може завершитися дуже погано, адже щодо нього було розпочато розслідування. Рейндерса підозрюють у відмиванні грошей через Національну лотерею, за яку він відповідав у 2007–2011 роках. Зокрема в купівлі електронних квитків – ваучерів вартістю від 1 до 100 євро, які можна перевести на рахунок у Національній лотереї, повідомило джерело, знайоме зі справою.

Рейндерс нібито використовував для гри цей лотерейний рахунок і готівку, а отримані кошти, які тепер відмив, переказував на свій приватний рахунок. Наразі не зрозуміло, звідки взялися гроші для цих транзакцій.

Прокуратура отримала підказки від Національної лотерейної компанії та Бельгійського підрозділу фінансової розвідки (CTIF-CFI), куди можна повідомляти про транзакції, пов’язані з відмиванням грошей або фінансуванням тероризму.

За даними влади, протягом відповідного періоду відбулась велика кількість підозрілих транзакцій. Рейндерс нібито почав відмивати гроші, коли ще був активним учасником бельгійської політики, але вже не очолював Національну лотерею. Підозрюють, що він продовжував цю практику й під час перебування на посаді комісара.

«Тефлоновий Дідьє» та імунітет

У минулому Рейндерса та його давню довірену особу Жан-Клода Фонтінуа звинувачували в корупції та отриманні хабарів, зокрема це робив колишній агент бельгійської спецслужби. Однак переконливих доказів проти «Тефлонового Дідьє», як часто називають політика, знайдено не було.

Тепер розслідування веде генеральний прокурор, оскільки Рейндерс, будучи єврокомісаром, мав той самий ранг, що й бельгійський міністр.

Слідчий суддя, який наказав провести обшуки, також має вищий ранг. У той час, коли Рейндерс був комісаром, бельгійська поліція мала б звернутися за дозволом на обшук будинку підозрюваного до Колегії комісарів, членом якої був і він сам. Це поставило б під загрозу конфіденційність розслідування.

Рейндерс як колишній бельгійський міністр досі має певний захист. Тому, якщо слідчий суддя захоче арештувати його або передати справу до суду, за це повинен проголосувати парламент Бельгії.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня