США не планують оснащувати Україну ядерною зброєю, - Білий дім

США не планують оснащувати Україну ядерною зброєю, - Білий дім

20:42 Листопад 28, 2024

Політика 4 4 хвилини

Сполучені Штати не планують передавати Україні ядерну зброю на тлі погроз російського диктатора володимира путіна та зміни ядерної доктрини росії.

Про це Білий дім сказав виданню Newsweek.

Як пише видання, наразі багато політиків говорять про ядерну війну, оскільки конфлікт між США та їхніми союзниками по НАТО і росією через війну в Україні загострюється.

Поштовхом до цього стало і те, що російський диктатор путін нещодавно підписав оновлену ядерну доктрину, в якій наголошується, що росія докладатиме “всіх необхідних зусиль для зменшення ядерної загрози” і має на меті запобігти ескалації напруженості між державами, яка може призвести до “військових конфліктів, у тому числі ядерних”.

Зазначається, що на тлі цього почали ширитись чутки щодо того, що Сполучені Штати можуть повернути Україні ядерне озброєння.

Так, Білий дім прокоментував заяву заступника голови Радбезу рф Дмитра Медведєва про те, що США “серйозно обговорюють можливість передачі Києву ядерної зброї”.

У дописі Медведєв зазначив, що подібні дискусії Москва може сприйняти як підготовку до ядерного конфлікту з росією.

Але в Білому домі заявили Newsweek: “Ми не плануємо оснащувати Україну ядерною зброєю”.

Наслідки можливого застосування рф ядерної зброї

Крім того, Newsweek розглянув наслідки застосування російської ядерної зброї проти столиць союзників США по НАТО.

Видання використало карти, підготовлені Алексом Веллерштейном, професором та істориком ядерних технологій, щоб оцінити, яким буде вплив, якщо Москва атакує за допомогою своєї Р-36М2 (також відомої як SS-18 Satan), однієї з найбільших і найпотужніших важких міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), які коли-небудь були створені.

Вона може випустити еквівалент 20 мегатонн (20 000 кілотонн) тротилової вибухівки й має дальність польоту до 10 000 миль.

Радіус вогняної кулі (внутрішнє жовте коло), в якій все випарується від інтенсивного нагрівання до мільйонів градусів за Фаренгейтом, сягатиме близько 15,1 квадратної милі. Більш помірний радіус ураження (внутрішнє сіре коло), що охоплює 442 квадратні милі, зруйнує житлові будинки й, ймовірно, спричинить масштабні пожежі. 

Будь-хто в радіусі 2360 квадратних миль від вибуху (радіус теплового випромінювання: ширше помаранчеве коло) ризикує отримати опіки третього ступеня по всій шкірі, “часто безболісні, оскільки вони руйнують больові нерви”, які можуть спричинити сильні рубці, інвалідність і потребувати ампутації.

У радіусі легкого ураження від вибуху (ширше сіре коло), що становить 3490 квадратних миль від місця вибуху, слід очікувати розбиття шибок, що може призвести до поранень.

Так, у Лондоні, де в середньому 13 167 093 людей перебувають у повному радіусі ураження (всі чотири кола) імітованої детонації протягом 24 годин, близько 3 941 740 людей загинуть і 4 616 650 дістануть поранення, додало видання. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня