Ізраїль заборонив діяльність організації ООН в країні, яка надає допомогу палестинцям
Надання гуманітарної допомога стане ще важчим на Близькому Сході, який страждає від збройного конфлікту, оскільки ізраїльський парламент, Кнесет, у понеділок увечері прийняв закон про заборону діяльності Агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт на Близькому Сході (БАПОР) в Ізраїлі.
За словами очільника БАПОР Філіпа Лазаріні, заборона діяльності організації на території Ізраїлю «лише посилить страждання палестинців, особливо в секторі Газа». Відтепер БАПОР не може мати представництва, не може надавати жодних послуг і не може здійснювати будь-яку діяльність прямо чи опосередковано на території Ізраїлю.
Незважаючи на міжнародні протести західних і арабських країн, закон був проголосований у другому і третьому читаннях без визначення альтернативи подальшої допомоги палестинцям. Благодійна організація також заборонена в таборі біженців Суафат у Східному Єрусалимі, де вона надавала санітарні, освітні, медичні та інші послуги.
Рішення суперечить міжнародному праву
Закон також ускладнює співпрацю з ізраїльськими банками. Керівництво благодійної організації побоюється, що проблема переказу зарплат і оплати постачальникам призведе до краху організації на Західному березі річки Йордан і в секторі Газа, оскільки ці операції проводив ізраїльський банк Leumi.
Європейський Союз також висловив «серйозну стурбованість» цим законом, заявивши, що він «суперечить міжнародному праву та основним гуманітарним принципам». Такою самою була й реакція, яку висловив Державний департамент США. Міністри закордонних справ Німеччини, Франції, Великої Британії та низки інших країн виступили зі спільною заявою проти законів щодо БАПОРу.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися