Потапі: закарпатські угорці здобули історичну перемогу на місцевих виборах
Держсекретар з питань національної політики Угорщини у вівторок у Будапешті назвав історичною перемогою результати, досягнуті закарпатськими угорцями на місцевих виборах.
На нараді Державного секретаріату з питань національної політики та Науково-дослідного інституту національної політики Арпад Янош Потапі заявив: найкраща агітація – це робота, так сталося і на Закарпатті у випадку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС).
Він підкреслив, що вибори цього року відбулися в кількох регіонах Карпатського басейну, і там, де угорці згуртувалися, досягнуто успіху. Політик зазначив, що явка на загальнодержавному рівні в Україні була досить низькою, трохи більше 37%, натомість на Закарпатті становила 41,25%. Причину цього він вбачає в тому, що Закарпаття – багатонаціональний край, а ТУКЗ-КМКС провело гарну мобілізаційну роботу. Потапі також зазначив, що новостворені виборчі округи не сприяють закарпатським угорцям, проте вони змогли добре адаптуватися до зміни обставин. До обласної ради потрапили вісім із десяти партій, серед яких і «КМКС» Партія угорців України, яка буде представлена, за попередніми підрахунками, вісьмома депутатами.
Вони змогли повторити історичну перемогу, здобуту п’ять років тому, зазначив держсекретар і додав, що сім адміністративних одиниць матимуть очільників угорців. Окремо він привітав Золтана Бабяка, котрий здобув 72% голосів як кандидат на посаду Берегівської ОТГ.
ТУКЗ-КМКС – союзник угорського уряду, разом вони робитимуть усе, що від них залежить, щоб угорці могли процвітати на своїй батьківщині, сказав державний секретар і запевнив організацію й закарпатських угорців у подальшій співпраці та всебічній підтримці.
Голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович підсумував: досягнуто значних успіхів при значному «зустрічному вітрі» в не дуже легкій ситуації. Вибори відбулися в ході адміністративної реформи, яка негативно вплинула на угорців Закарпаття, підкреслив він. Політик пояснив, що частка угорців у закарпатських виборчих округах зменшилася, немає району, де вони були б більшістю, усе це ускладнилося новим виборчим кодексом. Василь Брензович також зазначив, що антиугорська кампанія, під час якої угорців залякували, продовжувалася, але вони все ж змогли досягти поставлених цілей та результатів 2015 року.
Відповідаючи на питання, держсекретар повідомив, що ані Офіс прем’єр-міністра, ані Міністерство закордонних справ, ані він не отримали жодного офіційного повідомлення про заборону в’їзду угорських високопосадовців в Україну. За його словами, подібне вже траплялося кілька років тому з Гунором Келеменом, головою Демократичного союзу угорців Румунії, котрого також не поінформували, а те, що йому заборонили в’їзд в Україну виявилося вже в пункті пропуску.
Арпад Янош Потапі припускає, що є одним із тих, кому заборонений в’їзд в Україну, а «пошуки іншого тривають». Він зазначив: якщо 40-мільйонна країна його побоюється, це також свідчить про силу. Потапі заявив, що, згідно з Основним законом, Угорщина зобов’язана допомагати угорцям, які проживають за кордоном. Як приклад він навів оновлення закладів, реалізацію соціальних програм на Закарпатті, очищення каналу Верке. Цими благами користуються не лише угорці, але й усі жителі області, незалежно від національності. У світлі всього цього крок української сторони незрозумілий, заявив Потапі.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися