Чеська розвідка: Китай знову використовує LinkedIn для шпигунства

Чеська розвідка: Китай знову використовує LinkedIn для шпигунства

11:29 Вересень 16, 2024

Політика 389 4 хвилини

Magyar

Китай становить фундаментальну загрозу для євроатлантичної цивілізації, використовуючи різні канали, в тому числі LinkedIn, для налагодження відносин, здобуття впливу і придбання ноу-хау, попереджає Чеська розвідувальна служба (BIS).

Пекін закинув свої тенета в кола чеських науковців, повідомляє BIS. Китайські спецслужби використовують «фіктивні профілі співробітників фіктивних консалтингових або хедхантингових фірм, які найчастіше базуються в Сінгапурі або Гонконгу», щоб стежити за вченими через LinkedIn, попереджає звіт.

Науковцям пропонують фінансові стимули в обмін на доповіді та дослідження, що відповідають політичним інтересам Китаю.

«Те, що здається законною професійною можливістю, часто призводить до глибшого залучення та обміну чутливою, непублічною інформацією», – йдеться у звіті, в якому зазначається, що ці дослідження зазвичай використовуються як підготовчі кроки до подальшої співпраці, пов’язаної з передачею конкретної інформації.

Після першого контакту китайські агенти часто запрошують науковців на оплачувані поїздки до Китаю. Ці візити використовуються для зміцнення відносин і формування почуття відданості китайським інтересам.

Згідно зі звітом, проникнення китайської агентури в академічні та професійні кола відбувається не лише  для прямого збору інформації, але й спрямоване  на підрив принципів демократії та вільного ринку, які лежать в основі євроатлантичної цивілізації.

Рік тому голова британської розвідувальної служби MI5 заявив, що близько 20 000 британців зв’язалися з китайськими державними діячами через LinkedIn в надії викрасти промислові або технологічні секрети.

У той час Кен МакКаллум підрахував, що 10 000 британських компаній, включаючи стартапи, можуть опинитися під загрозою, особливо у сферах штучного інтелекту, квантових обчислень або синтетичної біології, в яких Китай намагається просунутися. У кількох випадках китайські зловмисники видавали себе за консультантів з підбору персоналу в LinkedIn, намагаючись викрасти інформацію.

Незадовго до того, як цей випадок був оприлюднений, газета The Times повідомила, що китайський шпигун використовував LinkedIn, щоб зв’язатися з тисячами британських чиновників і спробувати переконати їх передати державну таємницю. За даними газети, шпигун працював на Міністерство державної безпеки в Пекіні і використовував низку псевдонімів.

Британські, американські, австралійські, німецькі та інші служби безпеки роками попереджали у своїх щорічних контррозвідувальних звітах і дослідженнях про те, що китайські «комерційні вербувальники» і «комерційні радники» намагаються заманити в свої тенета тих, хто нічого не підозрює.

Фактично, німецька служба внутрішньої безпеки (BfV) ще у 2017 році виявила, що китайська розвідка шпигує за німецькими політиками, чиновниками та науковцями через соціальні мережі, наприклад, використовуючи LinkedIn, професійний сайт, з профілями фальшивих осіб та організацій.

Дев’ятимісячне розслідування засвідчило, що понад 10 000 громадян Німеччини зв’язалися через LinkedIn з китайськими агентами, які видавали себе за мисливців за головами або науковців.

Джерело 

 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня