Під тиском протестувальників президент розпустив парламент Бангладеш
Президент Бангладеш Мохамед Сахабуддін Чуппу за день після того, як прем’єр-міністр Вазед Хасіна пішов у відставку та виїхав до Індії, розпустив парламент, як того вимагали протестувальники.
Мітингувальники погрожували, що якщо президент не розпустить законодавчий орган до обіду, це матиме серйозні наслідки, і вони втілять власну «сувору програму». Остаточне рішення про розпуск парламенту було прийнято після консультацій з лідерами сил оборони і політичних партій, а також з представниками студентських демонстрацій і громадських організацій.
Хасіна подав у відставку після п’ятнадцяти років роботи на посаді.
Протестувальники хочуть бачити на чолі тимчасового уряду 84-річного лауреата Нобелівської премії миру, економіста Мухаммада Юнуса. Один із головних організаторів демонстрацій заявив, що Юнус погодився очолити тимчасовий уряд, а імена інших членів уряду будуть оголошені згодом.
Адміністрація президента наступного дня заявила, що тимчасовий уряд очолить лауреат Нобелівської премії миру, економіст. Як повідомили у відомстві, відповідне рішення було прийнято після зустрічі глави держави Мохамеда Сахабуддіна Чуппу, високопосадовців армії та студентського об’єднання «Студенти проти дискримінації», найбільшої групи, яка ініціювала протести на початку липня.
«Президент закликав народ допомогти подолати кризу. Для цього необхідне швидке формування тимчасового уряду», – йдеться в прес-релізі адміністрації президента.
Всесвітньо відомий Мухаммад Юнус у 1983 році заснував Grameen Bank, який став відомий як «банк бідних», й у 2006 році отримав Нобелівську премію миру за свою діяльність.
Уряд Хасіни звинуватив його у використанні бідних і у 2011 році усунув від керівництва банком, посилаючись на його пенсійний вік.
Торік проти нього було відкрито провадження за підозрою в порушенні трудового кодексу, а в січні цьогоріч його засудили до шести місяців позбавлення волі. Проте сидіти в тюрмі йому не довелося. У червні йому висунули звинувачення в розкраданні, проти нього було відкрито ще близько сотні справ, переважно у корупційних справах.
Юнус відкинув усі звинувачення. Минулого року 170 світових лідерів і нобелівських лауреатів закликали Вазеда Хасіну припинити судові процеси проти Юнуса.
Тим часом у вівторок звільнили з-під домашнього арешту Халеду Зію, першу жінку-прем’єр-міністра Бангладеш. Про це також розпорядився президент після засідання щодо формування тимчасового уряду.
Головнокомандувач армії Вакер-Уз-Заман незабаром після того, як прем’єр-міністр, що пішов у відставку, покинув країну, у зверненні до нації заявив, що проситиме у президента дозволу на формування тимчасового уряду. Генерал закликав населення набратися терпіння до відновлення порядку та пообіцяв розпочати розслідування щодо сутичок зі смертельними наслідками, які спровокували антиурядові виступи.
Минулого місяця в Бангладеш спалахнули масові протести проти квот, згідно з якими 30 відсотків державних посад залишатиметься за родичами ветеранів війни.
Тим часом у країні з населенням понад 170 мільйонів майже 32 мільйони молодих людей не мають роботи чи професійної кваліфікації, яка б давала більше шансів заробити на життя.
Під час масових демонстрацій у липні близько 150 людей загинуло, тисячі отримали поранення, близько десяти тисяч людей були заарештовані. Антиурядові протести на деякий час призупинилися після того, як Верховний суд скасував більшість квот, але останніми днями відновилися.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися