Нова угорська ініціатива: Будапешт прагне економічного співробітництва з Києвом
Україна та Угорщина можуть укласти кілька угод про економічне співробітництво. Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час саміту НАТО у Вашингтоні передав своєму українському колезі відповідний план дій. Вони стосуються будівництва нових пунктів пропуску, нових залізничних сполучень, реконструкції мосту через Тису, спільних проєктів у сфері енергетики.
Угорщина передала Україні план дій, який містить пропозиції щодо розвитку транскордонного економічного співробітництва та створення спеціальних економічних зон. Про це заявив міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, перебуваючи у Вашингтоні. Інформуючи про візит на саміт НАТО, урядовець повідомив, що напередодні близько години вів переговори зі своїм українським колегою й передав йому план дій.
Документ містить пропозиції щодо розвитку транскордонного економічного співробітництва та створення спеціальних інвестиційно-економічних зон по обидва боки кордону.
«Я запропонував будівництво нових пунктів пропуску, реконструкцію мосту через Тису, нові залізничні сполучення. Зазначив також, що ми повинні зміцнити нашу співпрацю в галузі енергетики. Адже якщо дві сусідні країни співпрацюють, це, безсумнівно, може покращити енергетичну безпеку обох», – розповів Сійярто.
«Крім того, я запропонував розширити співробітництво в освітній і гуманітарній сферах. Тож ми сподіваємося, що цей план дій, який піднімає наші відносини на новий рівень розвитку, вдасться реалізувати», – додав він. Міністр також повідомив, що його український колега вивчить угорські пропозиції й надішле свої.
Як зазначив Сійярто, Київ високо оцінив угорсько-українські переговори, які відбулися минулого тижня.
«Очевидно, що позиції стосовно війни між ворогуючими сторонами дуже далекі. Як і те, що ми по-різному дивимося на можливість припинення вогню і мирних переговорів», – заявив угорський високопосадовець.
«Словом, треба докласти ще багато зусиль, щоб дійсно досягти миру. Але над цим потрібно працювати, адже те, про що ми говоримо тижнями, на жаль, доводиться кожного дня», – додав він.
«Військові події на фронті стають дедалі жорстокішими. Вочевидь, це є наслідком того, що по обидва боки від лінії фронту зростає кількість зброї. Якщо вона там, то буде використана однією стороною проти другої. І ми бачимо такі жорстокі наслідки, як атака на дитячу лікарню. Це розриває серце», – сказав Сійярто.
Він також попередив про серйозний ризик ескалації, підкресливши, що цього, як, зокрема, й інших жорстоких подій, можна уникнути, якомога швидше зупинивши війну.
«Чим швидше буде припинено вогонь, тим менше людей загине і тим менше жорстокості буде на передовій», – додав міністр.
За словами Сійярто, він та його український колега зійшлися на думці, що початок переговорів про вступ України до ЄС відкриває нову сторінку в співпраці між двома країнами, оскільки Київ зобов’язався перед Євросоюзом відновити набуті права угорської національної меншини.
«Тож формально це вже не лише двостороннє питання, а й європейське. Адже в рамковій угоді щодо переговорів про вступ України, яку ухвалив Європейський Союз, є цей пункт», – підкреслив він.
«Відтепер ми повинні постійно контролювати це питання через Брюссель, контролювати, щоб права національної спільноти повернули. Це, у свою чергу, дає нам можливість укласти нову угоду про розвиток співробітництва між двома країнами на рівні, вигідному для обох сторін», – резюмував Сійярто.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися