У лавах киргизької опозиції, яка прагне влади, панує хаос і протистояння

У лавах киргизької опозиції, яка прагне влади, панує хаос і протистояння

14:29 Жовтень 8, 2020

Політика 4113 4 хвилини

Magyar

Ситуація в Киргизстані стає все більш незрозумілою, а в лавах опозиції, яка бореться за владу, вимальовуються серйозні суперечності: в середу була сформована чергова координаційна рада опозиції, яка одразу заявила, що не визнає прем’єр-міністра Садіра Жапарова, висунутого іншою опозиційною радою.

У середу чотири опозиційні киргизькі партії – Ордо (Центр), Мекен Інтімагі (Національна солідарність), Реформа та Іджман Нуру (Полум’я віри) – оголосили, що створили Народну координаційну раду та призначать свого прем’єр-міністра. Рада голів партій не визнає Садіра Жапарова, призначеного прем’єр-міністром Координаційною радою опозиції, створеною у вівторок.

Оскільки зал засідань парламенту став непридатним до використання після облоги протестуючих, законотворці провели позачергове засідання в готелі «Достук» у Бішкеку, але з 120 членів парламенту з’явилася ледве половина, яка призначила Жапарова виконувачем обов’язки прем’єр-міністра.

Пізніше протестуючі розбили вікна будівлі цеглою і прорвались до готелю, Жапарову та депутатам довелося тікати з готелю.

У Киргизстані в неділю відбулися парламентські вибори, в результаті яких до парламенту потрапили партії, наближені до президента Сооронбая Жеенбекова, водночас 11 із 16 партій, які брали участь у виборах, заявили, що не визнають результатів волевиявлення. У Бішкеку та кількох великих містах розпочались масові демонстрації. Протестуючі окупували штаб-квартиру уряду, президентський кабінет, парламент і будівлю мерії Бішкеку, звільнили експрезидента, засудженого до 11 років ув’язнення за корупцію, Алмазбека Атамбаєва, колишнього прем’єр-міністра Сапара Ісакова та кількох інших політиків.

У вівторок Центральна виборча комісія Киргизії анулювала результати парламентських виборів, через кілька годин прем’єр-міністр Кубатбек Боронов подав у відставку, його наступником депутати обрали Жапарова.

Більшість політичних аналітиків Киргизстану вважають, що країна зараз перебуває в повному політичному хаосі, створився владний вакуум, а самопроголошені та другорядні партії самовільно та безсовісно захоплюють та розподіляють між собою різні посади в національних та місцевих органах влади.

Президент Сооронбай Жеенбеков ізолювався, його майбутнє непевне, зважаючи на те, що за останні 15 років у Киргизстані, який тісно контактує з Росією та межує з Китаєм, де розташована велика російська військова база, було скинуто двох глав держав.

Джерело: origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня