Туреччина і Греція встановили «гарячі лінії» для уникнення прямих військових зіткнень
Напередодні Туреччина і Греція встановили обмежувальний механізм заради того, щоб уникнути прямої і відкритої військової конфронтації у Східному Середземномор’ї. Про повідомив 1 жовтня офіційний сайт Північноатлантичного Альянсу (НАТО).
Так, за словами генсека цієї організації Йенса Столтенберга, механізм деескалації дозволить сторонам (Туреччині та Греції – авт.) уникати інцидентів і зіткнень у спірних районах. Тим самим у НАТО хочуть створити «поле» для майбутніх мирних переговорів.
Зокрема, заради того, щоб уникнути війни, між представниками Анкари і Афін встановили «гарячі лінії» зв’язку, які дозволять оперативно реагувати на події у морі.
Як відомо, протиріччя між Туреччиною і Грецією через узбережжя у Східному Середземномор’ї пов’язані з правом на буріння шельфу. В Євросоюзі з цього приводу погрожують Анкарі санкціями за нелегальну бурову діяльність.
А президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, у свою чергу, говорить, що це саме Афіни не дотримуються домовленості з Анкарою. За його словами, Греція сама відновила бурові роботи всупереч двохстороннім угодам.
Через це загострення ситуації ще у середині серпня Франція перекинула військову техніку до Середземного моря для підтримки грецької сторони.
У якості історичної довідки зазначимо, що вперше протиріччя через Східне Середземномор’я виникли ще у 1974 році – тоді на осрові Кіпр стався державний переворот, пов’язаний зі спробою Греції приєднати острів. Тоді Туреччина ввела свої війська на північ Кіпру і проголосила там створення державного утворення, яке пізніше перейменували на Турецьку Республіку Північного Кіпру (ТРПК).
Інша частина острова зараз знаходиться під контролем уряду Республіки Кіпр.
До речі, Туреччина неодноразово закликала проводити спільну розробку родовищ турецько-кіпріотами і греко-кіпріотами
Як стало відомо сьогодні, 2 жовтня Євросоюз не прийняв санкції проти Туреччини за її дії в Східному Середземномор’ї. Про це повідомив глава Європейської Ради Шарль Мішель: «Ми узгодили підхід, який відкриває подвійну стратегію. Ми вирішили, що хочемо дати шанс політичного діалогу для загальних інтересів. З іншого боку, ми висловили прихильність нашим цінностям і повну солідарність з Грецією і Кіпром».
Також повідомляється, що Брюссель готовий запровадити санкції проти Анкари у будь-який момент, якщо та не припинить «односторонні провокації щодо Кіпру».
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися