Британія хоче повернутися до ЄС

Британія хоче повернутися до ЄС

14:14 Червень 12, 2024

Політика 295 4 хвилини

Magyar

Повернення Британії до ЄС було оголошено довгостроковою метою у передвиборчому маніфесті третьої за величиною британської парламентської партії – Ліберальних демократів, опублікованому в понеділок.

У 114-сторінковому документі, представленому лідером партії сером Едом Дейві, йдеться про необхідність відновлення довіри та дружніх відносин між Британією та Європейським Союзом, а також про те, що шкоду, завдану консерваторами торгівлі з ЄС, необхідно виправляти.

Як тільки ці цілі будуть досягнуті, ліберал-демократи закликатимуть до виходу Британії з єдиного внутрішнього ринку Європейського Союзу. У передвиборчому маніфесті йдеться про те, що це важливі кроки на шляху до повернення Британії до членства в ЄС, а це є довгостроковою метою ліберальних демократів.

На запитання на пресконференції, присвяченій оприлюдненню маніфесту, чи хотіла б партія бачити Британію в ЄС протягом п’ятирічного терміну нового парламенту, який буде сформований після липневих виборів, сер Ед Дейві ухильно відповів, що повернення до ЄС займе певний час.

Ліберал-демократи – єдина національна британська парламентська партія з чітко сформульованою політичною метою виходу Британії з Європейського Союзу. Прем’єр-міністр Ріші Сунак, лідер Консервативної партії, яка перебуває при владі з 2010 року, призначив загальні вибори у Великобританії на 4 липня, на яких лейбористи, головна опозиційна сила, є головним фаворитом згідно з усіма опитуваннями.

Однак сер Кейр Стармер, лідер лейбористів і кандидат у прем’єр-міністри, останнім часом неодноразово заявляв, що у разі обрання до уряду його партія не виведе Британію з Європейського Союзу або з єдиного ринку ЄС. Стармер регулярно стверджує, що опитування про вихід з ЄС виносилися на референдум, і що найкращі з можливих відносин з ЄС повинні будуватися на основі цього референдуму і поточної ситуації.

На референдумі щодо членства Британії в ЄС влітку 2016 року ті, хто проголосував за вихід, отримали переважну більшість у 51,89%. Великобританія покинула Європейський Союз 31 січня 2020 року, а наприкінці 11-місячного перехідного періоду вона також вийшла з єдиного внутрішнього ринку та митного союзу ЄС. Британський уряд консерваторів відмовився виконувати умови – зокрема, щодо права громадян ЄС вільно оселятися і працювати у Великій Британії – які нерозривно пов’язані з цими двома інтеграційними структурами.

Джерело: mandiner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня