Прем'єр-міністр Іраку підтвердив наміри ряду країн світу закрити свої посольства у Багдаді
Ряд країн світу і, у першу чергу Сполучені Штати, мають намір закрити свої посольства в Багдаді, якщо обстріли дипломатичних місій буду тривати і далі. Про це учора, 29 вересня офіційно заявив прем’єр-міністр Іраку Мустафа аль-Каземі.
За його словами, останній обстріл забрав життя п’ятьох людей, у числі яких були і діти. Ці атаки змусили ряд організацій і дипломатичних місій задуматися про закриття посольств, у першу чергу – США, також почав серйозно обговорювати це питання і Європейський союз. «Якщо у регіоні не буде забезпечена безпека, то вони не можуть працювати в Іраці», – цитують виступ аль-Каземі у ході засідання кабміну місцеві ЗМІ.
Мустафа аль-Каземі зазначив, що, за словами дипломатів, це не спрямована проти Іраку позиція, вся справа дійсно пов’язана з безпекою. Аль-Каземі також підкреслив, що у разі закриття посольств припиняється співпраця з цими країнами у військовій, культурній та економічній сферах.
Раніше стало відомо, що адміністрація президента США Дональда Трампа попередила Ірак про те, що американське посольство у Багдаді буде закрито, якщо іракська влада не забезпечить безпеку диппредставництва і не зупинить регулярні обстріли місії ракетами з боку шиїтських бойовиків. За даними видання The Wall Street Journal, Вашингтон готується закрити посольство протягом найближчих місяців, при цьому консульство в Ербілі буде збережено.
До відома, «зелена зонау Багдада, де якраз і розташовані урядові установи та посольства, а також міжнародний аеропорт регулярно піддаються ракетному обстрілу. Як правило, подібні інциденти не призводять до жертв і суттєвого збитку але постійно дестабілізовують і так складну політичну ситуацію.
На думку цілого ряду експертів, будь-який крок США щодо скорочення своєї дипломатичної присутності в країні буде широко витлумачений у регіоні як ескалація конфронтації Сполучених Штатів із Іраном, якого Вашингтон звинувачує у різних ракетних і бомбових атаках. Це, в свою чергу, відкриє можливість військових дій, оскільки до виборів у США залишається всього кілька тижнів, а президент Дональд Трамп проводить досить агресивну кампанію щодо Тегерану і його союзників.
Іракці, у цілому, стурбовані тим, що за від’їздом дипломатів відразу ж підуть військові дії проти сил, які Вашингтон звинувачував у атаках. Іракський священнослужитель Моктада аль-Садр, який має вплив на сотні тисяч іракців, днями вже виступив із заявою, в якій закликав різні центри сили уникнути ескалації, яка перетворить Ірак «на поле битви». Тегеран як і раніше підтримує тісні зв’язки з могутніми шиїтськими збройними рухами в Іраці.
Тож, в останні тижні почастішали обстріли території уздовж укріпленого дипломатичного комплексу США, що є найбільшим американським посольством у світі, у так званій Зеленій зоні центрального Багдада. Зокрема, були виявлені придорожні бомби по шляху проходження колон, які перевозили устаткування для військової коаліції під керівництвом США.
А остання атака бойовиків на британську колону у Багдаді стала першим у своєму роді нападом на західних дипломатів в Іраці за багато років. З цього приводу, два джерела в іракській розвідці вже заявили, що плани щодо виведення американських дипломатів ще не реалізовані і будуть напряму залежати від того, чи зможуть іракські сили безпеки краще впоратися з «відбиттям» атак. Вони також підтвердили, що отримали прямий наказ запобігати атакам на американські об’єкти. Силовикам конкретно пояснили, що евакуація американського дипломатичного персоналу почнеться тільки у тому випадку, якщо ці зусилля зазнають повного фіаско.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися