Угорщина і Польща будуть перевіряти ЄС на дотримання принципів демократії

Угорщина і Польща будуть перевіряти ЄС на дотримання принципів демократії

21:08 Вересень 29, 2020

Політика 4376 4 хвилини

Magyar

Глави МЗС Угорщини та Польщі Петер Сійярто і Збігнєв Рау оголосили про плани створення суспільного інституту, який буде фіксувати порушення принципів верховенства права у країнах Євросоюзу.

Як відомо, останнім часом саме з цього приводу виникає чимало дискусій, нарікань і трактувань. Зокрема, Німеччина та Франція дуже часто беруть на себе одноосібну роль у вирішенні вкрай важливих проблем функціонування євроблоку. Або нав’язують свою думку іншим, потенційно слабшим членам ЄС.

До прикладу, у 2017 році Єврокомісія розпочала санкційну процедуру проти Польщі: її звинуватили у порушенні принципів правової держави. У 2018 році подібна процедура була порушена Європарламентом щодо Угорщини. Однак польські та угорські політики не приймали брюссельську критику близько до серця, оскільки знали, що діють на благо власного народу і у Єврокомісії немає реальних механізмів впливу них.

Все змінилося цього року влітку, коли на позачерговому саміті ЄС було ухвалено спільний бюджет на 2021-2027 роки, де на допомогу країнам, які найбільше постраждали від пандемії, виділено 750 мільярдів євро. Незважаючи на опір кількох країн ЄС, учасники саміту домовилися про ув’язку виплат із фонду з дотриманням стандартів правової держави та базових європейських цінностей.

А вже кілька днів тому Німеччина, яка головує у Раді ЄС, представила проєкт документу, в якому прописується конкретний механізм запровадження таких економічних санкцій. І якщо раніше всі можливості «покарати» порушників розбивалися у необхідність підтримки всіх країн-членів ЄС, то у підготовленому Берліном плані для цього достатньо кваліфікованої більшості.

Тож, не дивно, що першим закордонним візитом нового міністра закордонних справ Польщі Збігнєва Рау стала поїздка до Будапешту. Після переговорів із своїм угорським колегою він пояснював журналістам, що «правову дискусію не можна підміняти дискусією політичної».

А на думку очільника угорського МЗС Петера Сійярто, створюваний інститут «перевірятиме, чи дотримується принцип верховенства права в Європейському союзі, щоб уникнути подвійних стандартів».

Хотілося б сподіватися, що вже незабаром що цих двох країн приєднаються і інші члени Вишеградської групи та всі ті країни Європейського Союзу, які теж проти подвійних стандартів, трактувань та нав’язувань їм чужої думки.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня