Чого чекати від очних дебатів Дональда Трампа і Джо Байдена?

Чого чекати від очних дебатів Дональда Трампа і Джо Байдена?

10:55 Вересень 29, 2020

Політика 3379 7 хвилин

Передвиборний політичний сезон в Сполучених Штатах досяг свого апогею, адже кандидати двох провідних партій країни, – Республіканської і Демократичної, починають серію очних дебатів. З урахуванням того, що традиційно проводяться з великою помпою загальнонаціональні з’їзди партій, де офіційно і висувають кандидатів на головний державний пост, у цей раз через коронавірус вони проходили в урізаному і майже повністю у віртуальному форматі, інтерес виборців до особистих дискусій Дональда Трампа і Джо Байдена напевно буде високим.

Перша словесна дуель республіканця Дональда Трампа, який домагається права на другий чотирирічний термін у Білому домі, і демократа Байдена відбудеться вже сьогодні, 29 вересня у Клівленді. Модератором дискусії виступить ведучий телеканалу Fox News Кріс Уоллес.

Він же визначив і теми, за якими кандидатам належить висловити свої погляди і заодно від душі покритикувати свого візаві. Як оголосила Комісія з президентським дебатів, в Огайо Байдену і Трампу належить обмінятися думками за наступним шістьма темами: політичний багаж кожного з кандидатів; ситуація в Верховному суді – на тлі смерті одного з суддів Верховного Суду Рут Гінзбург, яка померла 18 вересня; пандемія COVID-19 і заходи по боротьбі з розповсюдженням коронавірусу; ситуація в економіці; расові проблеми та насильство в американських містах; забезпечення захисту електоральних процесів.

Для кожної з цих тем передбачено 15-хвилинний сегмент дебатів, які у цілому будуть проходити протягом півтори години. Загальнонаціональну трансляцію заходу у прямому ефірі і без реклами будуть вести всі провідні ефірні і кабельні телеканали країни.

Зустріч у Клівленді – це, фактично, перший з трьох раундів очних дебатів Трампа і Байдена.

Другий «раунд» відбудеться 15 жовтня у Майамі (штат Флорида), а ще одна очна зустріч буде влаштована у Нешвіллі (штат Теннессі) 22 жовтня, тобто менше ніж за два тижні до призначених на 3 листопада виборів.

Крім того, 7 жовтня теледебати проведуть і напарники кандидатів на вищий державний пост – нинішній віце-президент США Майкл Пенс і його опонент Камала Харріс.

Перед першим раундом і у одного, і в іншого кандидата на президентську посаду є як сильні сторони, так і слабкості. До прикладу, судячи з даних опитувань громадської думки, на які посилаються американські ЗМІ, американцям більше подобаються ідеї Джо Байдена по темі боротьби з пандемією і врегулюванню расових протиріч, які у черговий раз загострилися після загибелі афроамериканця Джорджа Флойда.

Дональд Трамп при цьому наполягає на тому, що лише завдяки його керівництву Сполученими Штатами учасникам протестів на расовому ґрунті не вдалося знищити житлові райони і взагалі довести країну до повного хаосу. Разом з тим виборці вважають, що пропоновані і упроваджені Трампом заходи по налагодженню ситуації у національній економіці, потужний удар по якій завдала коронакриза, ефективніші тих кроків, про які говорить його опонент.

Крім цього, у дебатах дуже «спекотною» може виявитися і дискусія на тему заповнення вакансії у Верховному суді. Ім’я кандидата на крісло судді Рут Гінзбург, відомого борця за права жінок і права людини у цілому, Дональд Трамп пообіцяв назвати вже найближчими днями. У сенаті, який контролюють республіканці, заявили про плани максимально оперативно затвердити запропоновану главою держави кандидатуру.

Таким чином, республіканці, очевидно, розраховують провести на суддівську посаду людину з більш консервативними, ніж у Рут Гінзбург поглядами. Якщо цей план спрацює, то у консерваторів у Верховному Суді буде шість місць, у лібералів – лише три. У свою чергу демократи на чолі з Байденом вважають, що процедура схвалення нового члена Верховного Суду  повинна проходити вже після 3 листопада, та й самого кандидата повинен вибирати саме переможець президентських виборів.

Також, у період виходу на фінішну пряму у боротьбі за Білий дім американські політологи вже за традицією чекають так званого «жовтневого сюрпризу» – спланованої або випадкової події, яке матиме серйозний резонанс у медіа та може небажано вплинути на шанси кандидатів на президентську посаду. Хтось вважає, що у цьому році такою подією стала саме смерть Рут Гінзбург. Правда, жовтень ще навіть не почався, тому виключати якихось несподіванок не можна.

Не можна відкинути і ймовірність того, що такий сюрприз Джо Байден або Дональд Трамп піднесуть якраз у ході самих дебатів. Тож, чекати залишилось вже недовго…

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня