У Швейцарії провели референдум з кількох питань, зокрема обмеження кількості працівників з ЄС
У неділю у Швейцарії відбувся референдум, учасники якого мали відповісти, зокрема, на питання, чи обмежувати в країні працевлаштування громадян ЄС та видачу дозволів на проживання.
Суть питання, винесеного на референдум націоналістичною Швейцарською народною партією, полягала в тому, чи слід визначати максимальну кількість громадян Євросоюзу, які оселяються та працюють у Швейцарії. На сьогодні в країні з кількістю населення 8,6 мільйона проживає приблизно 1,4 мільйона громадян ЄС.
У націоналістичній партії вважають, що тим, хто народився у Швейцарії, слід надавати пріоритет у соціальному забезпеченні.
У 2014 році партія вже виносила подібне питання на референдум. Тоді більшість підтримала обмеження кількості та прав громадян ЄС, які оселяються та працюють у Швейцарії, але зрештою парламент не проголосував за це, побоюючись економічних і соціальних наслідків. Така ситуація дозволила Швейцарській народній партії знову повернути на референдум це питання.
Однак його схвалення цього разу має меншу вірогідність. Згідно з опитуванням, проведеним 7 вересня соціологічною групою gfs.bern, 60% мешканців не підтримують обмеження і лише 35% виступають за нього.
Якщо схвальних відповідей усе ж виявиться більше, це, безумовно, негативно вплине приблизно на 500 000 громадян Швейцарії, які наразі живуть і працюють у країнах – членах ЄС. Адже Євросоюз, безперечно, введе обмеження на взаємній основі.
Окрім питання працевлаштування громадян ЄС, на референдумі швейцарці голосували й за ряд інших. Зокрема щодо надання батькам двотижневої оплачуваної відпустки після пологів дружини чи податкових пільг до 2030 року після народження дитини, про придбання винищувача вартістю 6,5 мільярда доларів та послаблення суворих правил полювання на вовків, що необхідно для стримування зростання популяції хижаків.
Близько 90% виборців Швейцарції традиційно – незалежно від коронавірусу – голосували не особисто, а в листі. Явка на швейцарських референдумах протягом останніх десятиліть була зазвичай низькою – менше 50%.
Джерело: index
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися