Генеральна Асамблея ООН проголосувала за резолюцію, що надає палестинцям нові права

Генеральна Асамблея ООН проголосувала за резолюцію, що надає палестинцям нові права

12:21 Травень 13, 2024

Політика 860 5 хвилин

Magyar

Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю проголосувала за проєкт арабо-палестинської резолюції, що надає палестинцям нові права у всесвітній організації. Дев’ять країн проголосували проти проєкту резолюції, в тому числі Угорщина, Ізраїль і США.

Схвалення проєкту 143 голосами “за”, 9 “проти” і 25 “утрималися” у складі 193 держав-членів фактично є висловленням їхньої підтримки прагнення палестинців колись усе ж таки досягти повноправного членства в ООН, що може призвести до створення держави.

Прийнята резолюція не обумовлює повноправного членства для палестинців, а лише констатує, що вони мають на нього право, і передбачає, що вони “повинні отримати його якнайшвидше”.

Крім того, Асамблея рекомендувала Раді Безпеки “переглянути з позитивним результатом своє попереднє рішення” накласти вето на відмову США визнати палестинську державу.

“Ми хочемо миру і свободи”, – заявив на асамблеї посол Палестини в ООН Ріяд Мансур.

Згідно зі Статутом ООН, членство в Організації відкрите для будь-якої “миролюбної держави”, яка приймає зобов’язання, викладені в документі, і здатна та бажає їх дотримуватися.

“Поки багато хто з вас – жидоненависники, вас не хвилює, що палестинці не миролюбні, – сказав Гілад Ердан, постійний представник Ізраїлю в ООН, виступаючи після Маньчжура. – Як вам не соромно! Найбільша у світі організація “стоїть на порозі створення палестинської терористичної держави на чолі з Гітлером нашого часу”, – додав він, маючи на увазі терористичну організацію ХАМАС.

 “Вони відкрили ООН для сучасних нацистів і джихадистів-геноцидників, які хочуть створити ісламістську державу на всій території Ізраїлю і вбити всіх єврейських чоловіків, жінок і дітей”, – сказав Ердан. Заявка на повноправне членство в ООН має бути спочатку схвалена Радою Безпеки, що складається з 15 членів, а потім Генеральною Асамблеєю.

Після голосування в Асамблеї заступник посла США в ООН Роберт Вуд заявив, що односторонні дії в ООН і на місцях не сприятимуть вирішенню проблеми за принципом двох держав.

“Наше голосування не відображає нашої опозиції до палестинської державності, ми чітко заявили про нашу підтримку і наше розумне бажання просувати її. Навпаки, це визнання того, що державність може бути лише результатом процесу прямих переговорів між сторонами”, – додав він.

Згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї, ухваленою у п’ятницю, палестинці матимуть певні додаткові права та привілеї з вересня 2024 року, включаючи місце серед членів ООН у залі засідань Генеральної Асамблеї, але все ще не матимуть права голосу в цьому органі.

Після голосування президент Палестинської автономії Махмуд Аббас виступив із заявою, в якій підкреслив, що “Палестина залишається відданою досягненню повноправного членства в ООН”. Міністерство закордонних справ Палестинської автономії привітало прийняття резолюції Генеральної Асамблеї, додавши – воно розглядає документ як доказ того, що Палестина заслуговує (…) на повноправне членство.

У заяві міністра закордонних справ Ізраїлю йдеться про те, що резолюція Генасамблеї “винагороджує вбивць і ґвалтівників ХАМАСу” і підриває процес звільнення людей, захоплених у заручники палестинським ісламістським рухом 7 жовтня. “Послання, яке ООН посилає в цей регіон болю, є нічим іншим, як тим, що за насильство треба платити”, – написав Ісраель Кац на своїй сторінці у соціальній мережі X.

Махмуд Аббас офіційно звернувся до ООН із проханням щодо визнання незалежної палестинської держави у 2011 році. Тоді це питання не було винесено на голосування, оскільки палестинська сторона не змогла заручитися підтримкою принаймні 9 із 15 країн – членів Ради Безпеки.

Джерело: (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня