Яніс Варуфакіс подав на Німеччину до суду
Колишньому міністру фінансів Греції Янісу Варуфакісу заборонили в’їзд до Німеччини. Політик, який відіграв важливу роль під час грецької кризи, перебував у постійній боротьбі з Берліном, і зараз ми є свідками останнього етапу.
Влада Німеччини ще у квітні вирішила, що Варуфакісу не буде дозволено в’їзд до країни. Колишній грецький політик подав до суду не через заборону, а тому що Німеччина не обґрунтувала своє рішення.
Варуфакіс заявив, що відмова німців відповісти на його три запитання є порушенням верховенства права і прав людини:
– Який німецький орган влади прийняв рішення про заборону?
– Коли було прийнято це рішення?
– На якій підставі було ухвалено це рішення?
Варуфакісу повідомили, що він не може отримати відповіді на свої запитання з міркувань національної безпеки, оскільки будь-яка письмова відповідь перешкоджатиме роботі Федеральної поліції Німеччини та інших органів, залучених до справи.
Крім того, Варуфакіс заявив, що в разі необхідності звернеться до європейських судів.
Грецький ексміністр мав прибути до Німеччини для участі 12 квітня в конференції з питань Палестини «Єврейський голос за справедливий мир на Близькому Сході». Захід організовувала грецька партія MeRA25. Це ліва партія Варуфакіса, яку він заснував у 2018 році. Темою конференції було майбутнє регіону річки Йордан та Середземномор’я.
Німецька влада, окрім заборони Варуфакісу на в’їзд до країни, також вирішила, що грецькому політику не можна дозволяти займатися в Німеччині політичною діяльністю.
«Німеччина скочується до тоталітаризму, прикриваючись міркуваннями національної безпеки. Для того щоб підтримати військові злочини Ізраїлю проти палестинського народу, було скасовано навіть верховенство права та основні права людини», – ідеться в заяві MeRE25.
Політична одіссея Яніса Варуфакіса
Яніс Варуфакіс – один із найбільш відомих європейських політиків, який прославився під час грецької кризи, що розпочалася на початку 2010-х років. На посаді міністра фінансів він боровся з Європейським Союзом, Францією, Німеччиною, Сполученими Штатами та майже всіма західними країнами в питанні щодо антикризового управління своєю країною.
Політик подав у відставку 2015 року, а 2018-го заснував політичну партію. У 2022 році випустив 6-серійний документальний серіал про свою роль у європейській політиці.
У цій стрічці Варуфакіс обговорює виклики, які постали перед Європейським Союзом, зокрема зростання популярності політиків-популістів на кшталт Дональда Трампа, занепад демократії, повернення фашизму та кризу капіталізму. За його словами, мейнстрімна економіка – це вже не наука, а ідеологія, увічнена задля виправдання невдач системи, що занепадає.
«Варуфакіс – людина, котра бачила, як працює влада на найвищому рівні й готова говорити про це. Він відкриває завісу над тим, як працює влада, і відверто розповідає про те, що відбувається», – зазначив режисер серіалу Рауль Мартінес.
Джерело: vg.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися