Угорці зробили Європу сильнішою – фон дер Ляєн
За словами Президента Європейської комісії, угорський народ зробив внесок у зміцнення Європи, а яскрава культура та економічний динамізм Угорщини впливають на весь Європейський Союз. Таку позицію Урсула фон дер Ляєн висловила у 20-ту річницю приєднання Угорщини до ЄС.
У відеозверненні, опублікованому на її сторінці в соцмережі, Урсула фон дер Ляєн сказала: «Двадцять років тому наша сім’я нарешті об’єдналася в спільному домі». Вона підкреслила, що Угорщина завжди була в серці Європи.
Вона нагадала, що покоління угорців за залізною завісою боролися за повернення своєї свободи.
«Двадцять років тому ви вирішили зайняти своє гідне місце на нашому континенті. Ви обрали Європу», – зазначила фон дер Ляєн.
За її словами, Європейський Союз із тих пір став сильнішим, і Угорщина також виросла в багатьох напрямках: були створені нові школи, лікарні, побудовані автомагістралі, об’єкти відновлюваної енергетики, і більшість із них – із джерел Європейського Союзу.
Фон дер Ляєн підкреслила, що минулого року угорські вчені отримали дві Нобелівські премії. Відкриття Каталін Каріко допомогли розробити мРНК-вакцини для боротьби з коронавірусом і врятували незліченну кількість життів. А Ференц Краус наблизив усіх до розуміння того, як створюється матеріал навколо нас. Обидві нагороди відзначають угорську винахідливість, наголосила вона.
«Разом ми сильніші. Хай живе Європа!» – додала у своєму відеозверненні президент Єврокомісії.
Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель у своєму повідомленні наголосив, що двадцять років тому була найбільша хвиля приєднання, «возз’єднання континенту» в історії Європейського Союзу.
Двадцять років тому «європейська сім’я» прийняла десять нових членів, що, за його словами, було сміливим кроком. Він звернув увагу на те, що робота з об’єднання континенту ще не завершена. В останні роки мільйони європейців виявили готовність і висловили надію приєднатися до союзу, зазначив Боррель.
Країни Західних Балкан, Туреччина, Україна, Молдова та Грузія мають історичну можливість ще міцніше пов’язати своє майбутнє з Європейським Союзом. Розширення ЄС є трансформаційною політикою, яка зміцнює безпеку, верховенство права та демократію, одночасно підвищуючи рівень життя європейців, підкреслив він.
Водночас, за його словами, майбутні країни-члени повинні зміцнювати свої демократичні інститути та поважати права людини й основні свободи.
«Ми прагнемо створити не тільки більший, але й сильніший союз, який здатний підтримувати та розширювати наші спільні цінності в усьому світі», – додав у своїй заяві Боррель.
Голова Європейської ради Шарль Мішель у дописі, опублікованому на його сторінці в соцмережі, написав: 2004 рік ознаменувався возз’єднанням розділеного континенту.
Наступна хвиля розширення знову стане історичною, розширення є наріжним каменем стратегічного суверенітету Європи, сказав він. І у країн-кандидатів, і в інституцій ЄС ще багато роботи попереду, але обидві сторони повинні бути готові до розширення до 2030 року, зазначив він.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола у своєму посланні зазначила, що двадцять років тому Європа возз’єдналася. Це здійснило мрію кількох поколінь. Європа означає єдність, можливості та процвітання, додала голова Європарламенту.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися