Місцеві серби бойкотують референдум на півночі Косова

Місцеві серби бойкотують референдум на півночі Косова

15:43 Квітень 23, 2024

Політика 861 4 хвилини

Magyar

Більшість сербів на півночі Косова в неділю бойкотували референдум про відставку обраних минулого року мерів, повідомила виборча комісія країни.

За даними комісії, станом на 15:00 були подані лише 203 голоси. Виборчі дільниці закриваються о 19:00, і до цього часу виборча комісія не оприлюднить нові дані про явку.

Референдуми відбулися в неділю в чотирьох муніципалітетах із сербською більшістю на півночі Косова: у населеній сербами північній частині Косовської Митровиці, у Зубін-Потоку, Звечані та Лепосавиці. Проведення референдуму стало можливим завдяки косовському уряду на прохання сербів.

У квітні минулого року місцеві серби бойкотували муніципальні вибори на півночі Косова, тож албанські мери були обрані на основі голосів албанців. Явка тоді становила лише 3,5%. Невдовзі після цього, коли мери спробували обійняти свої посади, у муніципалітетах спалахнули заворушення. Місцеві серби напали на косовських поліцейських і солдатів миротворчих сил KFOR, очолюваних НАТО, 27 з яких були угорськими солдатами. Багато з них зазнали серйозних поранень.

Референдум вважався б успішним, якби за заміну мерів проголосувало 50% плюс один виборець, внесений до виборчих списків. Після цього у згаданих місцях мали би призначити нові муніципальні вибори. Однак підтримуваний Белградом «Сербський список» та менші партії закликали до бойкоту виборів, оскільки вважають, що умови для чесного голосування не були дотримані й дані виборчої комісії є неточними. На думку сербів, кількість виборців у виборчих списках значно перевищує реальну цифру. За даними виборчої комісії Косова, право голосу в неділю мають трохи більше 45 000 осіб. Однак серби кажуть, що в цих муніципалітетах проживає менше людей, оскільки багато хто виїхав з північного Косова через утиски з боку уряду в Приштині. Утім, якщо цифри в реєстрі не точні, референдум не може показати реальної ситуації.

Косово проголосило свою незалежність від Сербії у 2008 році, але Белград відмовився її визнати і продовжує вважати переважно албанську територію своєю південною провінцією. КФОР були створені в 1999-му після закінчення сербсько-косовського конфлікту для підтримки миру в Косові. Урегулювання відносин між Сербією і Косовом є ключем до європейської інтеграції обох країн, проте ні Белград, ні Приштина не прагнуть до справжнього примирення.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня