Нова Зеландія посилює візові правила для імміграції та ринку праці
Нова Зеландія посилює візові правила, щоб захистити робочі місця місцевих жителів. Запроваджуються мінімальні вимоги, без яких працювати в країні неможливо. Зокрема це базовий рівень володіння англійською мовою, досвід роботи або кваліфікація за фахом, а також максимальний термін перебування для іммігрантів.
Нова Зеландія оголосила про посилення візових правил, запровадження мовних і кваліфікаційних критеріїв та скорочення терміну дії дозволів на роботу у відповідь на «нестійку міграцію», пише CNN.
Зміни до схеми отримання робочої візи акредитованого роботодавця (AEWV) набули чинності негайно й означають, що Нова Зеландія краще тестує місцевий ринок праці та зменшує ризик для новозеландців залишитися без роботи, заявила в неділю міністерка імміграції країни Еріка Стенфорд.
За її словами, у 2023 році до Нової Зеландії мігрували 173 000 іноземців. Стенфорд зазначила, що хоча в деяких сферах, зокрема в галузі освіти, усе ще відчувається нестача кваліфікованих кадрів, слід «забезпечити такі умови, щоб новозеландці потрапляли в перші ряди черги на робочі місця, де не існує дефіциту кваліфікованих кадрів».
Зміни до схеми AEWV передбачають:
- запровадження мінімальної вимоги щодо знання англійської мови;
- нові мінімальні вимоги до навичок у вигляді досвіду роботи або кваліфікації;
- скорочення максимального періоду безперервного проживання за схемою AEWV до трьох років.
Роботодавці повинні переконатися, що іммігранти відповідають цим вимогам, перш ніж наймати їх, а також заявити, що «підходящий і доступний новозеландець» не подав заяву на цю вакансію, перш ніж запропонувати її комусь іншому.
Згідно з вимогами Департаменту бізнесу, інновацій і зайнятості Нової Зеландії, роботодавці зобов’язані розміщувати оголошення про вакансії щонайменше 21 день і вказувати, «чому вони не взяли на роботу новозеландця, якщо той подав заяву».
За інформацією на сайті Департаменту бізнесу, інновацій і зайнятості, ці вимоги не стосуються певних робочих місць у транспортному секторі та сфері охорони здоров’я.
Джерело: Index
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися