Триває безперервна демонізація Сербії – Вучич

Триває безперервна демонізація Сербії – Вучич

11:28 Березень 4, 2024

Політика 764 3 хвилини

Magyar

Сербія перебуває під величезним зовнішнім тиском, адже західні держави вимагають, щоб вона визнала незалежність Косова, припинила підтримку Республіки Сербської в Боснії, наклала санкції на росію, дистанціювалася від Китаю та встановила лівий маріонетковий уряд, наголосив президент Сербії Александр Вучич у відеозверненні, поширеному в телеефірі.

Захід чинить тиск на Сербію з метою дестабілізації країни, атаки такого роду ведуться скоординовано ЗМІ, громадськими організаціями та іншими групами впливу, такими як церкви чи спортивні вболівальники, підкреслив президент. За його словами, для досягнення цілей відбувається постійна демонізація Сербії, наприклад, без жодних доказів стверджується, що вибори були проведені недемократично або що в країні погана ситуація зі ЗМІ.

Інший спосіб застосування тиску – вказувати на Белград, коли йдеться про напад на поліцейських у північній частині Косова у вересні минулого року. «Вказувати на Сербію, щоб зменшити відповідальність Альбіна Курті (косівського прем’єр-міністра) за вигнання сербів з Косова, стало звичним явищем», – зазначив Вучич.

І третій напрям – вигадувати різні сумнівні «справи», згідно з якими всі їхні фігуранти є партнерами Вучича.

Люди повинні знати, що ці напади відбуваються не випадково, додав глава держави.

«Якщо Сербія зберігатиме своє вільне мислення, ці речі триватимуть», – наголосив Вучич. На його думку, така позиція Белграда не подобається Заходу, який хоче, щоб країною керував маріонетковий уряд, як це було до 2012 року.

«Цей уряд визнає Косово, негайно запровадить санкції проти росії та розірве економічні зв’язки з Китаєм», – вважає президент.

За його словами, задля створення лівого маріонеткового уряду з нинішніми лідерами постійно пов’язують злочини, країну зображують як нелюдську, малюючи в основному погану картину про тутешню ситуацію та людей.

Сербія наразі чекає на вступ до Європейського Союзу. Хоча вона засудила агресію Москви проти Києва, та не бажає приєднатися до санкцій ЄС щодо росії й розривати економічні відносини з Китаєм. У 2008 році Косово в односторонньому порядку проголосило незалежність від Сербії, яку Белград досі відмовляється визнавати і продовжує вважати територію, населену переважно албанцями, своєю південною провінцією.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня