Зеленський і Меркель під час телефонної розмови обговорили ситуацію на Донбасі та події в Білорусі
У четвер президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, під час якої лідери країн обговорили ситуацію на Донбасі та події в Білорусі, повідомила пресслужба Офісу Президента України в четвер, 10 вересня.
Як зазначає інформаційний портал УНІАН, канцлер запевнила, що Німеччина продовжуватиме докладати всіх необхідних зусиль для встановлення миру на Донбасі. «При цьому вона наголосила на важливості виконання Паризьких домовленостей, досягнутих у Нормандському форматі, передусім дотримання сторонами режиму припинення вогню», – ідеться в повідомленні Офісу Президента.
Володимир Зеленський та Ангела Меркель висловили сподівання, що завтрашня зустріч радників лідерів країн Нормандського формату принесе чіткі рішення та результати й невдовзі після цього відбудеться зустріч «нормандської четвірки».
Меркель наголосила, що Україна може розраховувати на підтримку Німеччини та Франції на шляху до миру.
Згідно з доповіддю Українського оперативного командування, підтримувані Москвою сепаратисти на сході України в четвер повторно порушили режим припинення вогню, який діє з 27 липня. Бойовики ОРДО відкрили вогонь по українських позиціях у населеному пункті Шуми поблизу Горлівки. Згідно із заявою, військова розвідка вчасно попередила про очікуваний напад, тому ніхто не постраждав і українська сторона не відповіла вогнем.
Ватажок бойовиків ОРДО Денис Пушилін звинуватив українську сторону в незаконному будівництві укріплення Збройних сил України в районі населеного пункту Шуми (передмістя Горлівки, Донеччина) і тому видав наказ про обстріл українських позицій. Моніторингова місія ОБСЄ в Україні попередньо оглянула територію з повітря й виявила, що з моменту припинення вогню нових структур там не з’явилося, нагадує портал «Українська правда». Згідно з повідомленням Офісу Президента України, у четвер члени Тристоронньої контактної групи з Києва й Москви разом із представником координатора місії ОБСЄ в Україні готувались обстежити територію, але їм цього не вдалося, тому що російська сторона постійно ініціювала нові зміни.
Крім того, Зеленський і Меркель відзначили близькість позицій Німеччини та України щодо подій у Республіці Білорусь. Зеленський, у свою чергу, наголосив, що наша країна приєдналася до заяви ЄС щодо президентських виборів у сусідній державі.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися