США працюють над новою стратегією допомоги Україні, втім є нюанс, – WP

США працюють над новою стратегією допомоги Україні, втім є нюанс, – WP

15:20 Січень 27, 2024

Політика 947 4 хвилини

Magyar

Адміністрація президента США Джо Байдена працює над довгостроковою стратегією підтримки Києва, яка зменшить акцент на деокупації територій й зосередиться на допомозі відбити нові російські наступи, зокрема на зміцненні Збройних сил та економіки України.

Про це повідомляє The Washington Post.

План різко відрізняється від того, що було торік, коли Сполучені Штати Америки та союзники спрямували тренерів і сучасне обладнання, сподіваючись, що це допоможе швидко відтіснити російські війська.

Наразі ідея полягає в тому, щоб Україна утримувала свої позиції на полі бої, але стала набагато сильнішою до кінця 2024 року.

Плани США є частиною багатосторонніх зусиль майже трьох десятків країн, які підтримують Україну, обіцяючи їй довгострокову безпекову та економічну підтримку – як з огляду на необхідність, враховуючи “невтішні результати минулорічного контрнаступу і переконання, що аналогічні зусилля цього року, ймовірно, принесуть такий самий результат, так і як демонстрація непохитної рішучості диктатору росії Владіміру Путіну”.

Кожна сторона готує документ, в якому викладені її конкретні зобов’язання на період до десяти років у майбутньому. Як приклад WP нагадало про угоду між Британією та Україною, яка передбачає внесок у “морську безпеку, повітряний простір, протиповітряну оборону, артилерію і бронетехніку”, а також фіскальну підтримку і доступ до її фінансового сектору. Також очікується, що наступна угода буде підписана з президентом Франції Еммануелем Макроном.

“Цієї весни адміністрація сподівається оприлюднити свої власні 10-річні зобов’язання, над якими зараз працює Державний департамент з благословення Білого дому – за умови, що запит президента Байдена на додаткове фінансування України в розмірі 61 мільярд доларів буде схвалений непоступливим Конгресом”, – пише видання.

Як розповіли американські чиновники, документ гарантуватиме:

  • підтримку короткострокових військових операцій;
  • розбудову майбутніх українських Збройних сил, здатних стримувати російську агресію;
  • міститиме конкретні обіцянки та програми, які допоможуть захистити, відновити та розширити промислову та експортну базу України;
  • обіцянки, які сприятимуть проведенню політичних реформ, необхідних для повної інтеграції в західні інституції.

Зокрема очікується, що допомога стане перспективною навіть, якщо Дональд Трамп виграє свою кампанію з переобрання на другий термін.

Водночас зазначається, що стратегія не полягатиме лише в “побудові оборонних окопів”.

Захід сподівається, що у 2024 році Україна не втрачатиме територій, а Київ зосередитися на тактиці, в якій його війська останнім часом досягли більшого успіху:

  • обстріли на великі відстані, зокрема французькими крилатими ракетами;
  • стримування Чорноморського флоту росії для захисту морського транзиту з українських портів;
  • зв’язування російських сил у Криму за допомогою ракетних ударів і диверсійних спецоперацій.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня