У США змушують Сербію признати незалежність Косово

У США змушують Сербію признати незалежність Косово

21:17 Вересень 3, 2020

Політика 5694 3 хвилини

Magyar

На Балканах і в Югославії ніколи не бракувало проблемних регіонів, але навіть за місцевими мірками Косово – особливий випадок. Тут, на відміну від інших гарячих точок, міжетнічна напруженість по суті існує в останні сто років фактично без перерви.

Останнім часом помітно пожвавилися публічні дискусії про можливі розв’язки «косовського вузла». Знову наростає активність США і Євросоюзу, які прагнуть замкнути врегулювання на себе, конкуруючи за провідну роль у даному процесі. При цьому, як це бувало і раніше, вони часто не враховують думку всіх залучених сторін, що ставить під сумнів саму можливість знаходження справедливого рішення.

А невирішеність проблеми Косово вже більше двадцяти років перешкоджає повноцінній стабілізації західно-балканського регіону і породжує все нові і нові сплески напруги.

Проте за останні кілька місяців ЄС і США вельми енергійно почали агітувати на користь відновлення діалогу між офіційними Белградом та Приштиною.

І ось, напередодні від президента Сербії Олександра Вучича на переговорах у США буквально «зажадали визнати незалежність частково визнаної республіки Косово». Про це ЗМІ дізналися від міністра фінансів Сербії Сініши Малі.

 «Ми отримали найгірший документ із моменту початку переговорів із Пріштіною. У ньому було 16 пунктів, з яких у десяти йдеться про двостороннє визнання», – сказав представник Белграду.

Міністр Малі також додав, що будь-які пропозиції сербів зустрічаються дуже агресивно. Крім цього, міністр фінансів поскаржився на незначну кількість обговорюваних економічних питань попри те, що було обіцяно раніше.

До всього цього, помічник президента США з нацбезпеки Роберт О’Брайен повідомив, що президент Сербії Олександр Вучич і прем’єр-міністр невизнаного Косова Авдулла Хоті прибули у Білий дім для переговорів щодо налагодження економічних зв’язків.

Як відомо, Республіка Косово – частково визнана держава на Балканському півострові. Основне населення – албанці (на відміну від сербів, які є християнами, албанці є мусульмани – авт.).

Республіку Косово на даний момент визнали близько ста країн світу, у тому числі і 22 з 27 членів Європейського Союзу. Зі свого боку, Сербія вважає цей регіон частиною своєї території.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня