У Німеччині 5-річна криза через нелегалів вже навряд чи завершиться

У Німеччині 5-річна криза через нелегалів вже навряд чи завершиться

19:40 Вересень 1, 2020

Політика 4521 5 хвилин

Коронакриза відкрила очі на глибинні проблеми нашого суспільства. І якщо про медицину чи освіту ми вже говорили безліч разів, то питання міграційних процесів практично не торкалися. А проблем тут дуже багато і, особливо, у потужних країнах Європейського Союзу, як от у Німеччині.

 «Ми впораємося!», – саме цю знамениту фразу вже більше п’яти років тому, на тлі вибуху потужної міграційного кризи, вимовила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Тоді кордони з Євросоюзом перетнули десятки тисяч мігрантів і, в основному, це були сирійці. Загалом, за інформацією ряду джерел тільки за період з 2016 по 2019 рік офіційно прохання про надання статусу біженця отримали понад півтора мільйона людей. А скільки сотень тисяч, а може й мільйонів перетнули кордони ЄС нелегально ми, напевно, ніколи не дізнаємося.

Згодом міграційна політика пані канцлерки викликала протест не тільки у рядах опозиції, але і серед однопартійців Ангели Меркель по Християнсько-демократичному союзі. Питання ставлення до мігрантів фактично розділило німецьке суспільство. Люди запитували, чи повинна Німеччина взагалі відчувати відповідальність за таку велику кількість людей, що представляють інші культури.

Загалом, за даними видання Deutsche Welle, стабільно близько 60% німців вважають, що країна, у цілому, добре справляється з біженцями, а 40% – переконані у зворотному. За оцінками політолога Герфріда Мюнклера, 2015 рік виявив лінію розколу у німецькому суспільстві і прагнення до радикальної політики. «Тяга до політичного центру, яку ми бачили раніше, підійшла до кінця», – підкреслив експерт.

Також, на його думку найбільшу політичну вигоду з негативного ставлення до міграційної політики Ангели Меркель має популістська партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD). Так, на кількох останніх виборах ця партія отримала значне збільшення числа голосів і стала найсильнішою опозиційною партією після федеральних виборів 2017 року.

Тим часом з точки зору зайнятості мігранти все ще значно нижче середнього показника німецького населення. Тільки 49% біженців, які прибули в країну за останні 7 років (з 2013 р. – авт.), мають оплачувану роботу. А що намітилася загальна позитивна тенденція знищена пандемією короновіруса, оскільки багатьох біженців звільняють, йдеться в дослідженні Інституту професійної зайнятості.

Крім цього, 17% біженців беруть участь у різних субсидованих програмах навчання і підвищення кваліфікації, а 3% знаходяться на оплачуваних стажуваннях і лише 12% мігрантів перебиваються випадковими заробітками, одержуючи не більше 450 євро на місяць.

Експерти відзначають, що і сьогодні існує ряд очевидних перешкод щодо правового статусу прохачів притулку. За даними Федерального статистичного управління з 1,36 млн біженців, зафіксованих у Німеччині на кінець минулого року, 80% отримали лише тимчасовий статус.

І, не слід забувати, що однією з негативних сторін цих процесів є суттєве збільшення всій країні нападів і терактів за участю вихідців з країн Близького Сходу і Північної Африки. Крім цього, у Німеччині підняв голову і ультраправий рух. Загалом, можемо констатувати, що проблема легалізації та адаптації біженців у Німеччині продовжує бути актуальною і у найближчий час навряд чи вирішиться.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня