Після бурхливих дебатів Раду ООН з прав людини очолить Марокко
Марокко отримало найбільшу кількість голосів, відтак очолить Раду ООН з прав людини цього року.
У результаті таємного голосування кандидат від Марокко, посол Омар Знібер, набрав 30 голосів, а його суперник із Південної Африки, посол Мксолісі Нкосі – 17.
Перед голосуванням між Марокко і ПАР виникла гостра суперечка.
У розмові з Reuters напередодні голосування Нкосі сказав, що Марокко є «протилежністю того, за що виступає рада» і що обрання країни підірве довіру до цього органу.
У відповідь Марокко звинуватило Південну Африку та деякі інші африканські держави в підриві його зусиль зайняти престижну, але більше символічну посаду.
«Обрання королівства, що підтримало багато країн, незважаючи на зусилля Алжиру та Південної Африки, демонструють довіру та надійність, підживлену зовнішньополітичними діями Марокко», — заявило МЗС країни.
Правозахисні організації кажуть, що нова роль має спонукати Марокко до забезпечення найвищого рівня прав людини.
«Марокко має категорично утримуватися від залякування правозахисників, які співпрацюють з ООН», — заявила Тесс Макевой, заступниця директора нью-йоркського офісу правозахисної групи International Service for Human Rights.
Завдання представників 47 держав у Раді з прав людини – захищати права людини та діяти проти їх порушень, а також формулювати відповідні рекомендації. Її члени обираються Генеральною Асамблеєю ООН на три роки від різних куточків світу, забезпечуючи пропорційне представництво. Члени ради можуть бути переобрані один раз.
Африканська група представлена 13 країнами, Азіатсько-Тихоокеанська група – 13, Східноєвропейська група – 6, Латиноамериканська та Карибська група – 8, Західноєвропейська – 7 країнами. Угорщина була членом Ради протягом 2010-2012 та 2017-2019 років.
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися